MENU

Продовження роботи Українсько-польського форуму істориків у чинному форматі відтепер неможливе

3304 0

Український інститут національної пам'яті заявляє про неможливість продовження роботи Українсько-польського форуму істориків в попередньому форматі у зв'язку зі змінами до закону про Інститут національної пам'яті Республіки Польщі. Відповідну заяву оприлюднив голова УІНП Володимир В'ятрович

Історичний діалог – основа подолання наслідків минулих конфліктів між народами. Дискусії між істориками активізують нові дослідження, вони є засобом верифікації існуючих уявлень про минуле, усувають із суспільної свідомості шкідливі міфи, стереотипи та упередження, що стоять на заваді приязних стосунків у сучасності.

Читайте також: Можливість продовження польсько-українського діалогу зводиться до нуля – В'ятрович

Тому Український інститут національної пам'яті виступив з ініціативою організації Українсько-польського форуму істориків. З 2015 року відбулося п‘ять засідань (двічі на рік, почергово в Україні та Польщі) за участі істориків з обох країн. Дискусії між дослідникам – завзяті та гарячі, але попри це конструктивні та корисні для розуміння минулого. 

Ухвалення нового закону про Інститут національної пам'яті в Польщі, яким передбачено зокрема кримінальну відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів 1925-1950 рр." суттєво звужує простір для дискусій та діалогу. 

Український інститут національної пам'яті, який забезпечував функціонування української частини Форуму, не бачить можливостей для його продовження в попередньому форматі. Ми не можемо гарантувати збереження свободи слова українським дослідникам на польській території чи навіть безпеку їхнього перебування там.

Читайте також: Насправді нема ніякого польсько-українського конфлікту

Тому, сповідуючи цінності відкритого діалогу та вільного доступу до джерел, звертаємося до польських колег із пропозицією щодо продовження історичних дискусій на території України, де відсутні будь-які обмеження чи політичний диктат щодо оцінок минулого. 

Певні, що дискусії про минуле мають залишатися прерогативою істориків, а не політиків. Адже саме зважена професійна розмова – а не гучні політичні заяви – є однією з основ для порозуміння між народами


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини