MENU

За чотири роки ніхто з української еліти не зміг чітко сформулювати позицію по Криму, – політолог

2449 0

Яким чином примусити Росію до реальної участі у реалізації Мінських домовленостей зі свого боку дипломатичним шляхом.

Можна використати наступний механізм.

Як відомо, технічно та ідейно санкції "розведені" на т.зв. "Кримські" та "Донбаські". Перші – досить умовні. Другі – більш значні.

Теоретично, це повинно сприяти врегулюванню конфлікту через "поетапний вихід Росії".

На практиці це ж надає можливіть Росії торгуватися за Крим через продовження війни на Донбасі.

Читайте також: 10 основних хибних уявлень Заходу щодо Росії

Нещодавно в США Яценюк запропонував об'єднати всі санкції "в один пакет". Як би ми до Арсенія не ставилися – думка досить здорова та своєчасна. Дивно, що її не бере на озброєнння президент. Хоча, чому дивно?

Розвинути ідею можна наступним чином. США цілком можуть провести наступну комбінацію. Поставити питання руба: або Росія переходить до реальних кроків у виконанні кроків у визначений термін, або у США "об'єднають" санкції кримські та донбаські у один пакет, що одразу виключить всі можливості "порішати" питання Криму за рахунок Донбасу.

Впевнений, що при такій постановці питання ми будемо дуже швидко бачити "ворушіння" у Кремлі з цього приводу та надзвичайну активність.

Звісно, я розумію усі підводні камені даного підходу, але вважаю, що українська дипломатія мусить у будь-якому випадку постійно  ставити питання про об'єднання санкційних пакетів. Навіть якщо це і не спрацює як фактор дипломатичного тиску на Росію.

Читайте також: Оккупированный Крым и "бесполезные санкции"

З точки українського та міжнародного права жодних відмінностей між кримчанами та мешканцями ОРДЛО немає. Ніде не зафіксовано, що "кримчани" якісь "менш цінні українці", і цей аргумент має постійно повторювати українська дипломатія.

У нас багато пишуть про "Віденські бали" та "молитовні сніданки". Мені особисто байдуже, де і у якому вигляді спілкуються наші політичні лідери з "партнерами". Головне те, що вони кажуть.

На жаль, наскільки я розумію, чотири роки ніхто серед української еліти не зміг чітко сформулювати позицію по Криму – лише загальні фрази.

Петро ОЛЕЩУК, політолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини