MENU

Як побороти "вечірній жор"

4791 0

Скажу відверто: це дуже складно для багатьох людей, коли так багато висококалорійної і легкодоступної їжі навколо. Майже кожен із моїх пацієнтів скаржиться на переїдання, зокрема, на так званий "вечірній жор". 

Немало з них знають, що і як потрібно їсти, і їхній ранок, як правило, починається ідеально: "омлет, кава і нічого зайвого". В обід також все більш-менш стримано та культурно. А вже після 16-тої починається метання у пошуках "що б такого пожувати?".

Найстрашніше "кіно" починається ввечері: змітається все і навіть більше... часто трапеза продовжується до настання півночі...

Чи можна цьому якось зарадити?

Завжди можна спробувати змінити ситуацію.

Їжте якомога більше #натуральних продуктів: вони більше всього наповнені поживними речовинами - вітамінами, мінералами, фітонутрієнтами, які необхідні для біохімічних процесів. 

З'ївши булочку/печиво/бублик отримаєте лише "порожні" калорії та швидкі вуглеводи, які нічого не дадуть, окрім шалених стрибків глюкози та інсуліну, і через півгодини -- таке ж їхнє стрімке падіння, що потягне за собою ще більше бажання з'їсти знову чогось подібного.

Тому "наповнені" продукти це капуста, ягоди, гриби, бобові, зелень і тд.

Читайте також: 5 ознак повільного метаболізму, на які варто звернути увагу

Не ігноруйте #жири. Жири дають відчуття ситості. Здорові жири: авокадо, оливкова олія, #ершковемасло високої жирності та топлене, кокосова олія, насіння льону та чіа.

Вчора якраз була пацієнтка, яка мала негативний досвід схуднення на овочевих супах без присутності жиру: одночасно з втратою кілограмів почала втрачати волосся пучками, пружність шкіри (шкіра обвисла і стала сухою), з'явились гормональні збої.

Додавайте природні "приглушувачі" апетиту -- харчовіволокна: насіння чіа, бобові, спеції типу кайєнського перцю, куркуму, сік грейпфрута.

Їжте уважно. Мабуть, це має бути найпершим правилом: усвідомлено наповнювати собі тарілку та класти до рота щось їстівне. 

"Уважне" харчування, на відміну від "емоційного" має велике значення: коли щось читаєш чи дивишся в екран монітора, нерідко рука тягнеться до чогось дуже не здорового, але увага в цей момент найбільше сфокусована не на їжі.

Спробуйте переривчастеголодування. Ми часто чули багато історій про "чудодійні" властивості голодування, але голодування підходить далеко не всім. А от "переривчасте", або циклічне, тобто відмова від прийому їжі на 8 або 16 годин людям, які мають схильність переїдати та набирати зайву вагу, дуже багатьом підуть на користь.

Для цього просто пропускаєте один прийом їжі, як правило, вечірній, а на другий день -- і вечірній, і ранковий. Після виходу -- наступний прийом їжі має бути якісними багатий білками (яйця, риба, кисломолочні, пюре із добре проварених бобових) та таким за об'ємом, щоб наїстися.

Циклічне голодування має корисні бонуси для тіла:

- знижує масу тіла;

- нормалізує рівень цукру в крові;

- оздоровлює серце;

- зменшує приховані запалення, які є початком процесів старіння та багатьох хвороб;

- захищає мозок від порушень (погіршення пам'яті, хвороби Альцгеймера).

Читайте також: 

Знижуйте рівень стресу. Стрес, якщо він тривалий, руйнує організм, а також змушує нас переїдати та набирати зайву вагу. 

Тому гуляйте, дихайте свіжим повітрям, відірвіться від монітора, а якщо геть "припекло" -- візьміть хоча б день вихідного (сьогодні в мене був саме такий день до обіду). Придумуйте собі позитивні емоції і частіше посміхайтеся.

Сніданок.

Яйце.

Шпинат із мідіями.

Свіжі овочі, 1 пластинка яблука.

Йогурт із ложкою кисломолочного сиру, ягоди і насіння.

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини