MENU

Найпопулярніша дисципліна в історії Єльського університету

2320 0

"Психологія і добре життя" – найпопулярніша дисципліна в історії Єльського університету. Цього року на цей курс, що навчає жити щасливіше й із більшим задоволенням, зареєструвалося 1200 студентів – або кожен четвертий студент бакалаврату! "Студенти хочуть змінитися, бути щасливішими та змінити культуру кампусу", – розповідає викладачка курсу Лорі Сантос. На думку Сантос, причина такої популярності курсу – "криза психічного здоров'я", викликана тим, що в сучасному суспільстві успіх вважається важливішим, ніж особисте щастя. Логічний наслідок: небувале поширення тривожності, вигорання та депресії. Єльський курс позитивної психології фокусується на вивченні того, як люди стають щасливими, і які зміни власної поведінки необхідно здійснити, щоб досягнути щастя.

Читайте також: Чому нам усім не завадить бувати Попелюшкою

Чи замислювалися ви колись, чому школа й університет навіть не намагаються навчити нас найважливішим навичкам, що необхідні для успіху в реальному житті? Вмінню ідентифікувати свої емоції та керувати ними. Навичкам протистояння надмірній тривожності та депресивності. Вмінню регулювати свій рівень стресу через планування робочого графіку, медитації, фізичну активність і практики релаксації. Звичці відстоювати свої особисті кордони й поважати самого себе, одночасно постійно самовдосконалюючись.

Звичці діяти автономно та проактивно, приймати самостійні рішення. Вмінню ідентифікувати свої справжні бажання, ставити цілі та розробляти плани їхнього досягнення. Основам стратегічного мислення й керування доступними ресурсами. Вмінню знаходити та критично аналізувати інформацію, ефективно навчатися новому. Мисленню зростання через наполегливу практику. Навичкам знаходження менторів і здібності правильно звертатися за порадами та допомогою.

Читайте також: Дві альтернативні теорії щастя, що суперечать одна одній

Вмінню ефективно зберігати і витрачати гроші, брати кредити й робити інвестиції. Бачити й користуватися можливостями, що відкриваються, і самим створювати їх – бути підприємливим. Використовувати системне і дизайн-мислення для розробки рішень складних проблем. Співпраці й емпатії, командній роботі та лідерству, вмінню будувати соціальні зв'язки. Здатності будувати та підтримувати здорові романтичні стосунки. Наполегливості й адаптивності.

І знаєте, що найбільше шоукє в усьому цьому? Що немає жодних принципових перешкод для побудови такої школи й університету вже в найближче десятиліття – крім багатовікової інерції освітньої системи та небажанні визнати, що їй існує краща альтернатива.

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини