Держава намагається перевести громадян та бізнес лише на електронні та безготівкові розрахунки будь-якими методами – експерт
НБУ повідомило про бажання замінити паперову гривню номіналом 1, 5 та 10 монетою. Це говорить про оцінку інфляції в найближчі 3 роки.
Тобто ми повинні готуватись, що ціни будуть рахуватись практично лише в гривні. Рівень цін в країні призвів до виведення з обороту копійок. Тому в листопаді 2017 Національний банк почав дискусію про можливе виведення з обігу 1, 2, 5 та 25 копійок, залишаючи лише монети номіналом 10 та 50 копійок.
Вчорашній крок регулятора – це продовження процесу, який почався минулого року.
Вартість чеканки монет вища за друк, але в середньостроковій та довгостроковій перспективі держава буде економити на цьому, оскільки монета є практично вічною.
Читайте також: Інфляція за 2017. Яка вона насправді?
Ми ніколи не бачили даних Нацбанку щодо строку життя кожної банкноти окремо. Дані інших центробанків показують, що найдрібніші паперові гроші живуть в середньому 1,5 роки, як наприклад, купюра в $1. Купюра в $10 в середньому 3 роки, а найбільша в $100 – 9 років.
Тому за декілька циклів обігу вартість випуску та підтримки найдрібніших купюр зрівняється з вартістю випуску монет. А потім держава буде вже на цьому економити.
Крім того, такий крок НБУ навіть заробляти на тому, що вартість чеканки найбільших за номіналом гривень, менша за номінал, як наприклад монети в 10 гривень. Тому коли значна кількість таких гривень розійдеться по колекціях, як вітчизняних так й закордонних, то це призведе до прибутку Нацбанку протягом першого року.
Що стосується супроводу монет, то воно буде коштувати більше, ніж банкнот, оскільки перевезення потребує більшої кількості авто інкасаторів. Але все більший вплив в нашому житті електронних платежів призводить до все меншого використання готівки.
Читайте також: Бюджет Украины в 2018 году будет выполнятся за счет инфляции – эксперт. ВИДЕО
Єдиний вид розрахунків у тіньовій економіці – це готівка. Тому й держава зацікавлена в тому, щоб повністю перевести громадян та бізнес лише на електронні та безготівкові розрахунки будь-якими методами.
Фіскальні та регуляторні органи все більше просувають обов’язковість встановлювати термінали для оплати банківськими картками роздрібним торгівцям. Все це вкупі суттєво впливає на наші звички.
Не потрібно забувати, що зараз Національний банк також є в фокусі ЗМІ щодо повноважень свого Голови. Тому цікаві новини знімуть частину негативного ажіотажу.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки