MENU

Даллол – барвиста окраса Ефіопії, неймовірні фото

1207 0

Серед таких окрас найбільш неординарні, кольорові, дивні, а іноді для нашого ока навіть дикі – африканські. Ефіопія відхопила собі один з найчарівніших аксесуарів – вулкан Даллол. 

Повірте, якщо ви побачите його, то не зможете загубити у пам’яті ніколи. Це одне з найбільш незабутніх місць на планеті хоча б тому, що пейзажі цієї місцевості на нашу Землю зовсім і не схожі.

Читайте також: 7 самых холодных и больших водопадов от которых не слышно ни звука

Вони більше нагадують якусь іншу зірку, яку люди, на жаль, побачити на власні очі поки не можуть. Навіть доволі скептичні до краси науковці стверджують, що територія вулкану Даллол більше подібна до далекого супутника Юпітера – Іо. 

Даллол скорегує ваші уявлення про звичайні вулкани, які ховають власні тіла під воду або зловісно височіють темними постатями, періодично демонструючи свої тліючі цигарки і випускаючи дим у повітря. 

Основна версія появи цього вулкану, що має досить своєрідну форму, – це виверження базальтової магми під саму його основу. 

Забрівши на Даллол, можна і не зрозуміти, де починається, де закінчується вулкан, і чи є він тут взагалі. У самому кратері після останнього виверження у 20-х роках минулого століття виникло озеро.

Водоймище розташоване на позначці 48 м нижче рівня моря, через що Даллол почали іменувати найнижчим наземним вулканом у світі. 

Саме жерло перебуває під завалами товстих шарів солі. Саме ці ковдри з мінералу і не дають змоги вулкану повноцінно випускати свою лаву на поверхню.

Усі краєвиди, рельєфи і ландшафти, що можна побачити тут – це наслідки активності неспокійної гори, чиє жерло міститься десь глибоко під землею.

Навіть складається враження, що ефіопські дітлахи взяли десь фарби, обравши найбільш яскраві, на їхній погляд, іноді аж до кислотного кольори, змішали все це з водою, розлили й перемазали по цілій пустелі. 

Зелений виникає через союз всюдисущої тут сірки з іншими різноманітними мінералами. Кольори червоної глини, охри і навіть іржі з’являються, коли дощова вода потрапляє у щілини, а через деякий час, уже трохи змінена, розпечена рідина вибивається на повітря з надр, і солі випадають в осад, що й породжує такі відтінки.

Часто на місцях проривів виростають і застигають стовпи і невеличкі гірки. 

Жовтий колір не терпить, коли по ньому топчуться, тому може помститись тутешнім пішоходам: їм загрожує небезпека провалитися і потрапити у справжню кислоту. 

Даллол став місцем загибелі незліченної кількості птахів і тварин. Живі істоти часто піддаються спокусі прозорої води, яка насправді є киплячим насиченим розчином хлористого магнію. Такі рідини можуть нагріватися приблизно до 130 градусів вище нуля.

Блукаючи цією місциною, часто-густо на шляху зустрічаєш тонкі й світлі, наче шкаралупи, сфери з дірочками – це фумароли. Вони виникають внаслідок намивів невеликої кількості солі.

Коли ти перебуваєш посеред цих неземних пейзажів, де все випаровується, бурлить і ховає під собою щось гаряче, то здається, що це ніякі не фумароли, а саме яєчні оболонки, з яких тільки-но вилупились навіть не динозаври, а справжні дракони.

На власні очі побачити природне диво зовсім не важко – достатньо замовити екскурсію. Питання лише в тому, чи витримаєте ви таку подорож.

Ці місця вважаються одними з найжаркіших на всій земній кулі. У 60-х роках минулого століття середньорічна температура трималась на рівні +34 градуси.

Такі цифри нібито й не дуже лякають, але ж ця температура тримається тут безперестанку, поблизу ж кратерів жар атакує людину з усіх боків. І не забудьте додати постійний запах сірки.

А от, щоб побачити Даллол у всій його красі, потрібно їхати туди у дощовий для Ефіопії і, зокрема, цих місць рік, адже саме тоді вода витягує назовні усе буяння кольорів. 

Місцеві ж, що живуть поряд, гармонійно вписались і в ці ландшафти. Навіть вигадали, як можна заробляти на вулкані.

Читайте також: Самые романтичные места в мире, которые мечтает посетить каждая девушка

Верхи на верблюдах вони дістаються Даллолу, збирають у кратері соляні кристали, дроблять їх на пластини і вивозять у місто на продаж.

Photo Karachko


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини