Косово: реальність, яку не можна вічно ігнорувати
Після телефонної розмови президента Сербії Александара Вучича із президентом Росії Володимиром Путіним стає зрозумілим, де можуть невдовзі з`явитися російські війська. У Косові, точніше – в північній частині цієї частково визнаної держави. Москва й Белград спробують відокремити від Косова населені здебільшого сербами території та провести етнічні чистки албанців – так, як це було зроблено Росією та "Південною Осетією" під час російсько-грузинської війни.
Читайте також: Річ не в Косові: не підіграваймо Путінові
Як завжди, у Кремлі не прорахують наслідків, що призведе до нового загострення стосунків між Росією та Заходом. І тут питання: на чиєму боці буде Україна, яка не визнає незалежність Косова? США і більшості країн Європи або Росії і Сербії?
Може, досі обманювати самих себе? Ми свого часу не визнали незалежності Косовв, бо побоювалися за Крим. І Криму не зберегли, і Сербія залишається в російській орбіті, й можливість мати союзників в Албанії і Косові втратили. Косово – не Крим чи Донбас. Ця країна стала незалежною внаслідок етнічного чищення, справжнього геноциду, влаштованого проти албанців режимом Мілошевича й підтриманого більшістю сербського суспільства. А "незалежність" і анексія Криму – результат агресії. І Росія Путіна поводиться стосовно кримських татарів так, як Сербія Мілошевича – до албанців.
Читайте також: Балканська криза православ'я: контури церковної війни вже очевидні
Сербська громадська думка української позиції не оцінила. Для сербів Косово – сербське, а Крим – російський. І ніяких проблем із міжнародним правом. Сербські "патріоти" воювали з албанцями в Косові й із українцями на Донбасі. Це – реальність, яку не можна вічно ігнорувати. Навіть сусіди Сербії та Косова мають дипломатичні стосунки з обома цими країнами. Прийшов час і нам визначитись.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки