MENU

Кирилиця чи латинка: чому українців обурив допис міністра

1844 0

Повертаючись до теми гіпотетичного введення латинської абетки в Україні:

"Ця ситуація свідчить про те, як треба бути відповідальними за власні ініціативи. Ми можемо позбавитися величезного пласту історії та культури, нашої самобутності, і зробимо послугу ворогові, бо станемо слабкішими", - таку думку висловив Надзвичайни та Повноважний посол Маркіян Лубківський в ефірі UA: Перший.

Він також додав, що перехід Українців на латинку, це все одно що зараз запропонувати полякам перейти на кирилицю. До речі, такі спроби вже були: під час перебування Польщі в складі Російської Імперії, коли "кирилизувати" поляків спробував Ніколай І. Спроба гучно провалилася.

Читайте також: Чому нам не слід переходити на латинку

Важко не погодитись з Лубківським. Дуже важко, адже власний культурний пласт, є запорукою існування як кожної Нації, так і Держави, яку вона розбудовує і боронить. От цікаво: чому у греків не виникає такої дискусії? Думаю тому, що греки розуміють, що їх культура, історія та міфологія – є унікальним надбанням не тільки Греції, а й усього світу, тому чипати чи трансформувати її на догоду якимсь кон'юнктурним інтересам як мінімум дивно, якщо не сказати що це повна дурість.

На моє глибоке переконання, інтеґруватися до Європейської спільноти розвинених країн потрібно іншим чином: почати хоча б з того, щоб не просто навчитися, а й перестати красти на будівництві доріг, дбати про безпеку кожного громадянина, а не концентрувати всі зусилля силового блоку на збереженні існуючої владної верхівки, тим самим перетворюючи Державу на поліцейський паханат...

А головне – за рахунок перманентного підвищення рівня життя громадян, розвиваючи власне виробництво імплементуючи сучасні іноваційні технології в повсякдення життя, сприяти розвитку конкурентно спроможного бізнесу, не втручаючись в його роботу усіма можливими і не можливими структурами.

Читайте також: Клімкін пропонує пусту дискусію, яка розколе українців на ворожі табори

От тоді можна сміливо говорити, що інтеґраційний шлях завершено, настав час ставати центром регіональної сили, який притягуватиме до себе країни постколоніального періоду, брати участь не тільки у миротворчих операціях ООН, а й входити до різноманітних коаліцій створених для боротьби зі світовим тероризмом та гібридною дестабілізацією..

А паралельно, сидячи на верандах і споглядаючи на вишневий садок коло хати, вести богемну дискусію про перехід на латинку, використовуючи хорватські чи польскі мовні звороти для більш яскравого забарвлення власної аргументації.

Назар ПРИХОДЬКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини