MENU

У сучасному інформаційному суспільстві навчання є не розкішшю, а базовою стратегією виживання

1741 0

Ми живемо в економіці компетенцій. Влада, гроші та можливості концентруються в руках тих, хто вміє вирішувати проблеми, на які суспільство потребує відповіді. Ось чому нам потрібно постійно покращувати свої навички, якщо ми хочемо вижити, а тим більше бути успішними. В цих умовах інвестиція у нашу освіту є найбільш вигідною інвестицією.

Але освіта це не той ресурс, який можна просто накопичувати, сподіваючись, що він буде зберігатися у вашій голові вічно. Освіта швидко псується. Навички, які ми не вдосконалюємо, забуваються. Знання, які ми не оновлюємо, застарівають.

В цьому сенсі освіта більше схожа не на гроші, які можна акумулювати на банківському рахунку і отримувати від них відсотки, а на їжу, воду чи повітря. Ці ресурси життєво необхідні нам регулярно. Жодна кількість їжі, яку ми з’їли десять років тому, не дозволить протриматися без неї більше кількох тижнів.

Читайте також: Найпопулярніша дисципліна в історії Єльського університету

Ми ж не дихаємо раз на рік? Так чому ж ми читаємо одну книгу на рік чи проходимо один навчальний курс онлайн на рік? В цьому немає жодного сенсу, але це вважається майже нормальним. Постійне навчання має вирішальне значення для нашого виживання і процвітання в сучасному світі, але ми ставимося до нього як до розкоші. Прийшов час зрозуміти, що в інформаційному суспільстві навчання є не розкішшю, а базовою стратегією виживання.

В світі, що стрімко змінюється, легко втратити гроші, майно, роботу, оточення, чи навіть рідну країну. Якщо не вірите, спитайте в біженців з окупованого Донбасу чи Сирії. Але складно в один момент втрати корисні навички і знання, якщо ви постійно навчаєтеся. А поки у вас є навички від яких залежать інші люди, у вас завжди буде можливість отримати все, що вам потрібно.

Скажемо відверто – ми всі ненавидимо невизначеність. Сучасний світ – світ невизначеності. А освіта – це наша страховка на випадок, якщо щось (чи все), піде не так. Тому, якщо ми не інвестуємо в самоосвіту кожного дня, це безумство.

Це не легко. Фактично, навчання і оволодіння новими навичками це найскладніші речі в житті. Але завдяки інформаційній революції останніх років у нас є доступ до всіх найкращих можливостей світу. Навчатися складно, але ще ніколи в історії робити це не було так легко.

Читайте також: Менджмент у світі освіт

Просто поставте собі за мету читати, навчатися чомусь новому чи практикувати важливу для вас навичку не менше 30 хвилин кожного дня. І, будь ласка, не намагайтеся переконати себе, що у вас немає цих 30 хвилин на день. Найбільш зайняті і, одночасно, найбільш успішні люди, яких я знаю, виділяють на навчання куди більше 30 хвилин щодня.

Освіта справді важлива. Настав час зробити її одним з пріоритетів нашого життя.

Иван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини