MENU

ТОП-5 продуктів харчування, які найбільше подорожчали за березень

1374 0

За даними державного моніторингу, під який підпадає 31 найменування продуктів, у березні 2018 року подорожчало 85% цього списку та найбільше – овочі та м'ясо. Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж склали ТОП-5 продуктів харчування, які найбільше подорожчали за минулий місяць. 

ТОП-5 продуктів, вартість яких у гривні в березні зросла найбільше, виглядає наступним чином: морква, буряк, свинина, яловичина та варена ковбаса з капустою.

Перше місце посідає морква, яка додала за березень 3 грн за кілограм. На початок квітня її середня ціна в Україні складає 10,9 грн.

На другому місці буряк із 2,8 грн подорожчання за кілограм. Його середня вартість – 10,9 грн.

Третя сходинка за свининою, вартість якої зросла за березень на 1,9 грн. Відтепер її середня ціна в Україні – 109,8 грн за кілограм. Четверте місце за яловичиною, яка за перший весняний місяць додала 1,8 грн, і коштує 122,2 грн за кілограм. Замикає п’ятірку одразу два продукти, а саме варена ковбаса і капуста, які піднялися в ціні на 1,6 грн та їх середній цінник по країні – 85,4 грн і 7,5 грн відповідно. 

Читайте також: Какова норма калорий в день?

ТОП-5 продуктів, які показали найбільше зростання у відсотковому еквіваленті, наступна: морква, буряк, капуста, картопля і цибуля, тобто весь борщовий набор.

Лідером є також морква з 38% і середньою вартістю кілограма в 10,9грн. Другим також йде невід'ємна складова борщу – буряк, який збільшився в ціні на 35%. На сьогодні його середня ціна в Україні складає 10,9 грн за кілограм. Замикає трійку капуста, яка додала 27%, і коштує 7,5 грн. Четверте місце посідає картопля з 10% зростання ціни й середнім цінником у країні в 7,6грн за кілограм. П’ятими у рейтингу є цибуля з 9% і ціною 6,3грн. 

До нашого рейтингу не увійшли яблука, які за березень подорожчали на 1,5 грн, або 8% і коштують 19,7 грн за кілограм. Яблука займають тверде 6-е місце як у гривневому, так і відсотковому рейтингах.

Читайте також: "Диетическая курочка", говорите? Набор гормонов и антибиотиков!

Треба також згадати про підняття ціни майже на 1грн мороженої риби і середньою вартістю 68,5 грн за кілограм. 

Практично усі молочні вироби за перший весняний місяць додали в ціні 50 коп на одному кілограмі, а масло – за 200 гр. Відтепер кілограм м’якого сиру коштує 91,5 грн, сметани – 52,2 грн, а 200 гр вершкового масла 36,5 грн. 

Що стосується хлібу, то він став дорожчим за місяць на 30коп. На початок квітня кілограм білого коштує 19грн, а чорного – 15,8 грн. 

Єдине, що може хоч трохи підняти настрій пересічному українцю, так це здешевлення на 80 коп гречки, яка у середньому зараз коштує 20 грн. Крім гречаної крупи у березні зменшилася ціна тільки на цукор – 20коп на кілограмі. Вартість цукру тепер становить 15,3грн.

Олексій ДОРОШЕНКО


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости