"Для них залишили один шлях – злидарство, жебрацтво та кримінал", – Суслова про ромів в Україні
Якщо бездіяти, буде гірше!
Офіційно в Україні мешкає 48 тис. ромів. Насправді за даними неурядових організацій їх близько 400 тис. Більшість з цих людей не мають документів, а отже для них та їхніх дітей закриті всі двері.
Вони не можуть піти до школи, вступити до ВУЗу чи отримати професійну освіту, отримати медичні та інші соціальні послуги. Для них залишили один шлях – злидарство, жебрацтво та кримінал. Й так з покоління в покоління.
Знаю, що багато людей напишуть під світлинами гнівні відгуки про неподобство на вокзалі. Але слід розуміти, що проблема не в цих людях, яким ніде жити. Проблема в нездатності держави визнати проблему й почати її вирішувати.
Читайте також: Окупували Центральний вокзал Києва: Солом’янський район столиці потерпає від циганського табору. ФОТО
Україна тут не унікальна. З подібною ситуацією зіштовхувалась Сербія, Молдова, Румунія, Болгарія. Інтеграцію ромів вони починали с паспортизації, встановлюючи строк (півроку чи рік), коли представники громади мали обов’язково отримати документи.
Чому Україна не може вивчити цей досвід та застосувати його на практиці?
Чому Україна воліє влаштовувати гетто для ромів замість того, щоб дати їм можливість чесно заробляти собі на життя, давати дітям освіту, самореалізовуватись і робити свій внесок в економічне зростання держави?
Невже державні мужі не розуміють, що їхня апатія та бездіяльність у майбутньому надто дорого коштуватиме країні?
Аби ми не спостерігали таких картин як на цих фото, парламенту, уряду та місцевій владі слід об’єднатись і скоординувати свої зусилля.
1. З’ясувати скільки ромів реально мешкає в Україні.
2. Розробити дієвий механізм їх паспортизації.
3. Вивчити потреби ромської громади та сформувати адекватні відповіді на ці виклики.
4. Почати виконувати Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Вона давно розроблена, затверджена, щодо неї існує План дій. Але все це не виконується!!!!
Читайте також: Я бачив, як "працює" циганський табір, – Сашко Лірник
Тому від гнівних чи співчутливих постів у соцмережах давайте перейдемо до дій! Бо час грає проти України, бездіяльність – це пряма дорога до соціальної катастрофи!
Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері! Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки