MENU

Гройсман подає на розлучення Порошенкові

4983 0

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман розговорився й забалакався. У ексклюзивному рекламному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" від 2-го травня, поділився амбітними планами.

Планове відступництво

Неназваний інтерв'юєр: "Нещодавно ви заявили, що будете брати участь у чергових парламентських виборах. Це буде новий політичний проект, чи можна очікувати, що це буде об'єднання навколо однієї з існуючих політсил?"

Гройсман: "Мене запитали про це на зустрічі з регіональними журналістами. Я дав дуже чітку відповідь: я буду брати участь у наступних парламентських виборах. Про формат, я думаю, ми поговоримо трохи пізніше".

На зустрічі з регіональними журналістами 27.02.2018, дійсно, він сказав як відрізав: "Я планую взяти участь у наступних парламентських виборах". Але "Прем'єр не повідомив, з якою партією піде на вибори".

А що мав повідомляти четвертий номер виборчого списку БПП? Він пройшов до парламенту від Блоку Петра Порошенка, за його підтримки і квотою 27.11.2014 обраний Головою Верховної Ради, а згодом, 14 квітня 2016-го, – Прем’єр-Міністром.

Читайте також: "Самая знаковая фигура – это Гройсман. Стремительная карьера без каких-либо на то оснований", – Речинский

Які питання? Людина Порошенка! У політичній вотчині якого кар’єра Гройсмана й розпочалася. У листопаді 2005-го наймолодший депутат Вінницької міськради обраний її секретарем і виконувачем обов'язків мера Вінниці! На тоді таке обрання/призначення було можливим тільки з подачі Петра Порошенка – владного куратора Вінничини.

То – після Майдану Помаранчевого, а невдовзі після жертовного Євромайдану (27.02.2014) протеже Порошенка виринув у столиці на посаді Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Подальша його БППешна кар’єра наведена вище.

Чого ж невідомий інтерв'юєр допитується у вірнопідданого БПП: "Це буде новий політичний проект, чи можна очікувати, що це буде об'єднання навколо однієї з існуючих політсил?".

А того, що кидає вірному прем’єрові трап, аби змитись з потопаючої рошенівської шхуни. "Про формат, я думаю, ми поговоримо трохи пізніше", – загадково мружиться президентський висуванець. Ніби й не сам відрікається, а вимушено відповідає настирливому журналюзі.

І фінальний виверт: "З ким із політиків ми вас точно не побачимо в майбутній команді?". Це замість природного: з ким побачимо?

Делікатний президентський соратник: "Я не хочу нікому вішати ярлики, але я точно знаю, з ким мені не по дорозі". Тепер усі знають – з Порошенком. Недарма серед 4387 (!) слів розлогого інтерв’ю слово "Порошенко" відсутнє, не згадується він і як президент! Кучма згадується (компліментарно), Янукович – з легким осудом (утискав уряд Азарова), а Порошенко – ніяк. Вдячний, одначе, вигодованець.

Мутило

Може командні плани прем’єра прояснить його партійність? Не прояснить. Персональна стаття про нього у Вікіпедії такої "дрібниці", як партійність прем’єр-міністра не містить. Чи то укладачі не в курсі, чи то – свідомо вичистили. З них станеться, недарма толерантні Вікі-редактори двічі застерігають: "Нейтральність цієї статті є під сумнівом", "Цей розділ написано в основному за джерелами, які тісно пов'язані з об'єктом розділу (Гройсманом – В. Б.). Це може призвести до порушень нейтральності та недостатньої верифікованості тексту" .

Зате російськомовна версія Вікіпедії партійність Гройсмана не приховує: "БПП "Солидарность" (с 2014)". І в списку прем’єрів, починаючи від В. Винниченка, В. Гройсман значиться членом Блоку Петра Порошенка. Тож чи варто посіпакам підчищати базову статтю? Варто! Бо соломка, яку підстеляє Володимир Борисович, гнилувата.

У репортажі про зустріч прем’єра з регіональними журналістами нагадується, що "Гройсман є лідером партії "Вінницька європейська стратегія", №305 у партійному реєстрі Мінюсту.

Він (якщо це не фото-жаба) світився на заходах цієї партії , розказував про неї, і, навіть, брав одноденну відпустку, щоб презентувати її у Вінниці.

А що не є він її членом — байдуже, партія, схоже, є безлюдною. Мутна водиця коло неї стала предметом місцевого журналістського розслідування, як і її дивне співвідношення з Українською стратегією, №232 у реєстрі Мінюсту.

Тож виборчий проект прем’єра намічається гідний фігуранта: мутний і плутаний. Такими ж є і його перспективи.

Дуплет повз лузу

На більярді вищий клас покласти шар у лузу дуплетом. Наш герой також мостить дуплета: тільки шари його чорні, непрохідні.

Як колега, що в курсі справ і виборчих перспектив президента, він чкурнув із потопаючого корабля. Це — чорний шар переобранню гаранта на другий термін (якби діючий президент був у силі, скатертю дорога: менше народу – більше кисню, а так — гидотно).

Самостійне ж плавання неофіта Гройсмана бурхливими чорториями вітчизняної політики відгонить глибоким дилетантизмом. Який з нього політичний лідер? Хто він без Порошенка?

Читайте також: Шоуменів – у президенти, президентів у… А куди їх, власне, подіти?

Його самогубне відступництво здавалось ймовірним не раніше як П’ятий канал заполонить (соціальна?) реклама: "Це зробив уряд Гройсмана!". Та останнє інтерв’ю – понад діжку ілюзій, мальок відчалив.

Президентські вибори парламентським передують: хто б там не переміг — переформатує більшість під себе, а самозакоханий зрадливий Гройсман кому ж потрібен? Країні не потрібен вже сьогодні, а новообраному президентові стане зайвим завтра.

Кращі публікації з блогів відтепер у твоєму месенджері!Підписуйся на UAINFO у Telegram: https://t.me/uainfo_org

Борис БЕСПАЛИЙ для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини