Малий бізнес мусить платити спеціальну ренту, щоб Ахметов ставав багатшим – експерт
30 квітня був останній робочий день цього кафе. Заклад закрився.
У цьому бізнесі є декілька важливих факторів: оренда, локація і тд. Одним із суттєвих моментів є електроенергія – у цьому кафе електроопалення та електроплити. Загалом електроенергія займала біля 15% накладних затрат.
Читайте також: Ахметов знову очолив рейтинг найбагатших людей України
Незважаючи на те, що регулятор обіцяв ліквідацію перехресного субсидіювання, тобто утриматися від нового підвищення тарифів для бізнесу – на ділі було все навпаки. Тарифи на е/е для бізнесу виросли на 9,5% з 1 січня і на 6,2% з 1 квітня. Це приклалося до всього іншого – у кінці квітня заклад закрився.
А слухаючи про РАБ-тариф, які «не вплинуть не вплинуть ні на кого, бо ляжуть на бізнес», зрозуміло, що і перспективи на майбутнє не райдужні.
Звичайно, що при відкритті і роботі цього закладу були допущені бізнес-помилки, не враховані всі ризики, не без цього. Але інвестори-власники кафе понесли повну відповідальність – попали на гроші.
І таких схожих випадків по Украіні – тисячі.
А ось Ахметов та його топ-менеджери набрали 3 млрд дол валютних кредитів. Скупили за третину ціни українську енергетику, яка є гривневим бізнесом. А коли девальвація, то спільно з деякими чиновниками переклали свої помилки та проблеми на споживачів шляхом підвищення тарифів. Для цього придумали формулу Роттердам+.
Читайте також: Шкрум: Найгірше, що я бачу за останні три роки – це як у людей сідають батарейки, і як згасає надія
Ось у цьому і є суть олігархічної системи. Малий бізнес мучиться, закривається, розплачується за свої помилки. Але всі мають платити спеціальну ренту, щоб Ахметов і далі ставав багатшим, незважаючи на самі масштабні помилки його топ-менеджерів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки