Спроби громадських активістів зупинити наступ освітньої бюрократії на права людини, на жаль, виявились безуспішними – Суслова
Сумнозвісний Наказ Міністерства освіти про новий Порядок прийому дітей до перших класів в дії. Директори шкіл та гімназій вже б’ють на сполох: до їхніх шкіл масово подають заяви батьки, які насправді не проживають на території обслуговування закладу, але знаходять "шпарини", щоб легалізувати право дитини там навчатись.
Директорка гімназії в Голосіївському районі Києва бідкається, що батьки купують "прописку" й після цього школа не може відмовити їм у включенні дитини до першої черги зарахування першокласників. Вона прогнозує, що з такими темпами скоро доведеться впроваджувати третю зміну навчання. А директор навчального закладу з Дніпровського району щиро обурений поданням "фейкових договорів оренди" житла. Під ними він розуміє договори, що не завірені нотаріально. Кмітливий освітянин навіть пропонує форму звернення до податкової із запитом, чи сплачені податки за оренду цієї житлової площі. Обіцяє особисто звертатись з такими запитами до органів ДФС.
Читайте також: Чи перейдемо від школи-"общепита" до школи-"ресторана" із індивідуальними освітніми "меню"
Отже широко розрекламована нова українська школа починається із різноманітних афер на кшталт "липової" реєстрації та з перетворення педагогів на податкових інспекторів. Вже навіть звучать рекомендації давати вчителям наряди на обхід квартир з метою перевірки фактичного проживання там дітей та наявності орендних договорів.
Все це через непрофесійність та впертість чиновників Міносвіти. За півтора місяців до початку вступної шкільної кампанії вони "розродились" ганебним проектом Наказу, який порушує низку конституційних прав громадян. Зокрема, право вільно обирати місце проживання. Спроби експертів та громадських активістів зупинити наступ освітньої бюрократії на права людини, на жаль, виявились безуспішними. Й хоча усі ми просто криком кричали, що розпочнеться справжня вакханалія, нас ніхто не слухав. А тепер всі ніби прокинулись й намагаються імітувати бурхливу діяльність. Самі побудували дірявого човна, а тепер дивуються, чому він йде на дно!
Усі ці перевірки квартир та звернення до податкової були б непотрібними, якби МОН вчасно прислухалось до голосу розуму. Цього не сталось й ситуація лише погіршиться. Загнані в куток батьки зроблять усе можливе, щоб влаштувати дитину в потрібну їм школу. Й незавірені нотаріусом договори оренди це лише "квіточки". До речі, наразі їх подання не протирічить новому Порядку зарахування першокласників. Принаймні, поки суд за позовом Міністерства не визнав інакше. Й дуже сумніваюсь, що суддя, який керуватиметься виключно нормами закону, винесе таке рішення.
Читайте також: Якісну освіту не отримують, а лише здобувають
Рядовим освітянам можна тільки поспівчувати. Вони стали заручниками незграбності керівництва, яке наробило галасу ніби слон в посудній лавці. Роль квартирних ревізорів чи податкових інспекторів на громадських засадах навряд чи дуже приваблює вчителів та директорів. Тому саме в середовищі шкільних освітніх працівників має визріти протест, що змусить МОН переглянути свій Наказ та Порядок зарахування. Інакше усіх – батьків, дітей, вчителів – й далі буде засмоктувати вир афер та корупції.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки