США перехопили в Росії ініціативу щодо миротворчої місії ООН на Донбасі – Снєгирьов
14-15 травня спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер перебував з візитом в Україні. За його словами, пропозиція Росіїї про розміщення миротворчої місії ООН лише на лінії розмежування на Донбасі є неприйнятною і лише негативно вплине на територіальну цілісність України.
Волкер наголосив: США пропонують розмістити миротворців по всій окупованій території, зокрема, й на російсько-українському кордоні. Це дозволило б створити умови для відновлення миру, а в подальшому провести місцеві вибори, прийняти закон про амністію, надати ОРДЛО спецстатус і все інше, що передбачають мінські домовленості.
Читайте также: Російсько-українська війна й перемовини з тінню
Росії треба вийти з конфлікту на Донбасі. Тому Кремль може погодитися на озвучений Волкером сценарій введення місії ООН. США блискавично перехопили в Росії ініціативу щодо миротворців, і тепер Путіну доведеться давати відповідь.
Примітно, що на думку колишнього помічника глави Пентагону Майкла Карпентера, Владислав Сурков не був уповноважений іти на будь-які поступки по Донбасу і лише створював вигляд переговорного процесу.
Варто згадати висловлювання представника РФ у Тристоронній кoнтактній групі в Мінську Бoриса Гризлoва, який заявив, що бoйові дії на Сході України припинилися. Мовляв, є лише окремі випадки порушення режиму припинення вогню, тому необхідно переходити до втілення політичної частини мінських угод. На думку Гризлова, без запуску політичного процесу з наданням Донбасу особливого статусу, без амністії, а також без деблокування Донбасу і відновлення економічних зв'язків, учасники переговорів будуть приречені на ходіння по колу.
В свою чергу Волкер дав зрозуміти, що США готові до певних компромісів з Росією. Але доки не буде конкретних конструктивних пропозицій з боку Кремля, Вашингтон теж бере паузу в переговорах. Це сильний хід США. Вони вибили в Росії ідею миротворців і перехопили ініціативу на дипломатичному полі. Дали пас Путіну, і той мусить щось відповісти.
Утім,існує велика ймовірність того, що миротворців введуть на Донбас за сценарієм, запропонованим США, який озвучив Волкер під час візиту в Україну. Потім провести місцеві вибори, прийняти закон про амністію, надати ОРДЛО спецстатус. Це підтверджують заяви українських політиків, що найближчим часом варто очікувати зрушення в питанні місії ООН і вирішення збройного конфлікту на сході України.
Так, наприклад, представник президента України Ірина Луценко в ході засідання Верховної Ради зауважила, що президент України, і командувач операцією Об'єднаних сил одноголосно заявляють, що звільнення Донбасу відбудеться політико-дипломатичним шляхом. «Не маю права говорити все вголос, але не виключено, що ми на порозі досить серйозних змін», – заявила вона.
На мою думку, Росія має дати відповідь протягом місяця-двох. Однак, Україна – не ключовий пункт у домовленостях США і Росії. В першу чергу, йдеться про Близький Схід. Це глобальні питання, а Україна як мінімум на третьому місці. Тому США і Захід хочуть розв’язати конфлікт на Донбасі, а Крим винести за дужки. Але й до сценарію врегулювання є питання: існує загроза федералізації України.
Читайте также: Миротворці на Донбасі – ліки чи отрута
США зараз пішли на ескалацію щодо Близького Сходу – відкрили в Єрусалимі посольство, вийшли з іранської ядерної угоди. США підвищують градус протистояння з Росією, щоб змусити її піти на компроміси, зокрема, на Донбасі. Трамп демонструє всім, що розмовлятиме з позицій сили.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки