MENU

Ювілей української державної служби

1413 0

Окрім інших свят, 17 та 18 травня ми святкуємо 100-річчя державної служби в Україні. 

Так, друзі, саме 100 років тому, після обрання гетьманом України Павла Скоропадського, він і заклав основи сучасної державної служби в Україні, які ми маємо й до сьогодні.

Був визначений порядок призначення осіб на "урядову службу", схвалено Урочисту обітницю урядовців на вірність Українській державі, яка до сьогодні є однією з вимог призначення на службу. І без підписання якої службовець не може бути призначений.

У місті Станіславіві – було підписано та затверджено спеціальні вимоги для прийняття осіб на урядову службу. А порядок системи оплати праці державних службовців – визначено та затверджено в 1920 році – не повірите де – в місті Вінниці.

Читайте також: А гетьман де? В Україні забувають здобутки Скоропадського

Отака наша надзвичайно цікава історія – країни, державних інституцій і служби. І вона – далека від завершення. 

Ми лише починаємо закладати нові підвалини державного управління та служби у країні, виборюючи нове, ефективне, прозоре та професійне управління. 

Дуже хочеться, щоб новий революційний закон про державну службу, прийнятий три роки тому, нарешті звільнився від політичних нахабних зґвалтувань за свої найпрогресивніші норми. Щоб революційні гідні ідеї, закладені нами у Стратегію реформування державного управління, отримали нарешті імплементацію, а не банально переносилися за термінами виконання кожен рік на рік уперед.

Роботи дуже багато, політичної волі й лідерства, як і раніше, мало. 

Закон про службу в органах місцевого самоврядування та закон про дипслужбу – заветовані паном президентом, якому, очевидно, професійні службовці лише заважають. 

Читайте також: Влада потребує контролю, а політика не має права базуватись на популізмі

Але нова державна служба пробиваються вже паростками по країні, і цей процес є безупинним. І цей початок шляху державотворення і якісного управління аж у 100 років, буде рано чи пізно завершений нашою перемогою. А свято, сподіваюся, стане святом поваги та шани до державних службовців та їхнього непростого служіння українцям. 

Поки ж – ми боремося далі. І сьогодні: Комітетом зареєстрували наново Законопроект про службу в органах місцевого самоврядування – під новим номером N8369.

Так, друзі, нас не спинити.

 

Альона ШКРУМ


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости