Сьогодні Міжнародний день миротворців. Кілька цікавих фактів про миротворчі місії
1. Першим місцем, куди були відправлені миротворці з України, стала колишня Югославія. Тоді, у 1992 році, український батальйон був сформований всього за 24 дні.
2. За даними ООН, на сьогодні по всьому світу здійснюється 15 миротворчих операцій, з них 8 – на африканському континенті.
Читайте також: США перехопили в Росії ініціативу щодо миротворчої місії ООН на Донбасі – Снєгирьов
3. Україна посідає 44-те місце за кількістю миротворців серед 124 країн. Для прикладу, США – на 74 місці.
4. Загальна кількість українських військовослужбовців, які брали участь у миротворчих операціях, – більше 42 тисяч.
5. Миротворці ООН продовжують носити уніформу військ тієї країни, з якої вони родом. Але, щоб їх впізнавали солдати ворогуючих сторін та й вони самі не поцілили один в одного, миротворці носять яскраві блакитні шоломи.
6. Майже третину бюджету на миротворчі операції у світі оплачують США. Торік адміністрація Трампа домоглася від ООН скорочення витрат на миротворчість більш як на півмільярда доларів.
7. Один із найспірніших епізодів у роботі миротворців ООН стався 1995 року у боснійській Сребрениці. Тоді голландський миротворчий контингент не зміг запобігти етнічним чисткам на так званій території безпеки ООН. Пізніше, вже у 2014 році, суд Нідерландів постановив, що уряд країни винен у загибелі понад трьох сотень боснійців-біженців.
8. Наявність миротворчої місії не гарантує остаточного завершення військового конфлікту. Наприклад, місія на кордоні Індії та Пакистану триває і досі ще з 1949 року. На Кіпрі – з 1964-го.
Читайте також: Миротворці на Донбасі – ліки чи отрута
P.S. Передбачаю, що після останнього пункту у багатьох виникне запитання: чи варто тоді настільки активно домагатися миротворчої місії ООН на Донбасі? На моє переконання, у питанні Донбасу Україна повинна використовувати всі можливі механізми міжнародного права. Миротворча операція ООН може стати одним із важливих чинників, які зрештою допоможуть встановити мир і безпечно повернути окуповані території.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки