MENU

Що означає ультиматум Гройсмана щодо Антикорупційного суду

2782 0

Із засобу отримання нового траншу від Міжнародного валютного фонду Антикорупційний суд перетворюється на інструмент зміни уряду.

Саме такий висновок можна зробити із заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про його можливу відставку в разі неприйняття закону про Антикорупційний суд. Прем'єра можна зрозуміти: він знає наслідки відмови від формування суду й не хоче нести відповідальності за соціальні проблеми та нестабільність.

Але ультиматум Гройсмана переводить саме питання про суд зі площини протистояння української влади із західними кредиторами у площину внутрішньополітичного протистояння.

Читайте також: Кому українці довіряють обрання суддів Антикорупційного суду. ІНФОГРАФІКА

Уже доводилося зазначати, що сам по собі Антикорупційний суд мало що змінить і в боротьбі з корупцією, і в українській судовій системі. Антикорупційний суд, навіть якщо право вето в його формуванні отримають закордонні експерти, складатиметься з наших з вами співвітчизників – а вже вони зуміють обдурити іноземців краще, ніж своїх.

Крім того, навіть ідеальний суд не зможе за кілька місяців підняти рівень професіоналізму антикорупційних структур і ліквідувати конфліктні ситуації між ними. Радше за все він стане частиною таких конфліктів. Але і шкоди від цього особливої не буде.

Тому можна було б зрозуміти західних спонсорів, яким просто необхідно виправдати розумність використання десятків мільйонів доларів на вибудовування української антикорупційної вертикалі. Якщо ти західний чиновник, тобі необхідна швидка ефективність і результативність цієї вертикалі – тому що в іншому разі колеги поставлять запитання про витрачені кошти, й уже ти сам станеш прикладом якщо не корумпованості, так некомпетентності.

Читайте також: Українським політикам дуже не раджу ігнорувати Гройсмана – політолог

Але в тих, від кого залежить голосування за Антикорупційний суд, зовсім інші резони. Вони розуміють, що нова інстанція повноцінно запрацює вже після президентських і парламентських виборів у країні – а значить, може бути використана новою владою як політичний інструмент для покарання попередників або мінімізовання їхнього впливу. Ними керує не здоровий глузд, а нездоровий страх.

Однак попередження прем'єра про відставку вносить у це протистояння нові фарби. Зміна уряду – занадто велика спокуса навіть за рік до парламентських виборів. Я б сказав – тим більше за рік до парламентських виборів. І вже в четвер ми дізнаємося, хто не зміг перед цією спокусою встояти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини