MENU

Спекуляція на паніці. Про ціни на побутові дозиметри

1911 0

Подивилася тут ціни на побутові дозиметри. Була вражена жадібністю продавців. Прилад, похибка вимірів якого, за словами самих же продавців, становить 20-30% (а це означає, що наміряна киянами такими дозиметрами різниця фонів абсолютно нічого не означає, насправді 2 мкр від 12 таким приладом не впіймаєш, різниця менша від похибки), продається по середній ціні 7 тисяч гривень.

Читайте також: Пожежа в Чорнобилі: горить радіоактивний "Рудий ліс". ФОТОФАКТ

Ще раз: сім тисяч гривень – середня ціна побутового дозиметра. Загалом починається з приблизно 2 тисяч, а потім розганяється до 25 і вище. Це – побутові прилади. Годиннички з жучком. 

Ситуація нагадала мені ситуацію з газовими лічильниками. І складність приладу аналогічна: камера з детектором і все.

Решта, електронна начинка набагато простіша, ніж у мобільного телефона, взагалі телефон порівняно з таким прибором -просто Ейнштейн. Проте на тлі регулярно влаштовуваної паніки прилади намагаються продати на порядок дорожче, ніж вони коштують.

Спекуляція на паніці. 

Загалом кажучи в районах, підданих радіації, треба просто регулярно перевіряти фон та включити дані про нього в прогноз погоди, передавати регулярно, і хай люди заспокояться.

Читайте також: Аварія на Чорнобильській АЕС. Цей фільм ви запам’ятаєте на все життя. ВІДЕО

Можливість викликати фахівців з ДСНС зі справжніми, промисловими дозиметрами, точність яких достатня для того, щоб отримати вірогідні значення, і щоби виміри проводили безкоштовно (лічильник Гейгера ніяких витратних матеріалів, наскільки мені відомо, не потребує, це не прилад хімзахисту). 

І все.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram 

Катерина БЕРЛІЗОВА


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  


Новости