MENU

Парламент ухвалив закон про Антикорупційний суд

2809 0

Верховна Рада підтримала законопроект №7440 про створення в Україні Вищого антикорупційного суду. Про це повідомляє УП

За відповідне рішення у другому читанні проголосували 315 народних депутатів.

Перед цим нардепи розглянули 1927 поправок до закону. На голосуванні був присутній ініціатор законопроекту президент Петро Порошенко.

Читайте також: Просте пояснення жорсткої позиції МВФ щодо Антикорупційного суду

У своєму виступі він наголосив, що той варіант законопроекту, який комітет подав на розгляд парламенту, "повністю відповідає рекомендаціям Венеційської комісії та водночас повністю відповідає Конституції і законам України". Порошенко закликав депутатів "знайти в собі сили" й підтримати цей документ.

Своєю чергою голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що під час розгляду в сесійній залі найсуперечливіших правок щодо Громадської ради міжнародних експертів "було знайдено формулу", яка теж повністю відповідає рекомендаціям Венеційської комісії.

Голова профільного комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич пояснив положення закону про відбір суддів до Антикорупційного суду, які викликали найбільше суперечок.

Читайте також: Крапки над "і" щодо Антикорупційного суду та співпраці з МВФ

За його словами, закон передбачає, що не менше троє із шести членів Ради міжнародних експертів можуть накласти вето на будь-яку кандидатуру, запропоновану до суду Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Після цього кандидатуру розглядають на спеціальному засіданні, в якому беруть участь ВККС і Рада експертів. Якщо більшість складу цього спільного засідання та мінімум половина міжнародних експертів не підтримають кандидатуру, вона припиняє участь у конкурсі на посаду в Антикорупційному суді.

Крім того, розповів Князевич, Рада експертів може ініціювати співбесіди з кандидатами на посаду судді.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости