MENU

"Пройшло чотири роки: тисячі життів – втрачені, мільйони доль – скалічені", – журналістка

3875 0

Прочитала у Фейсбуці допис Володимира Ар‘єва, який задоволений тим, що відбувається в Україні і темпами псевдореформ влади та наголосив, що новий курс Україні не потрібний, бо старий йому подобається.

Можливо він не був би таким оптимістом, якби спілкувався не лише з політиками в європейських кулуарах та на Банковій, власниками фабрик та телеканалів, а й, наприклад, з простими людьми в занедбаному децентралізацією селі, тими, хто ледве зводить кінці з кінцями на жалюгідну мінімалку в 3200 гривень або на пенсію в півтори тисячі гривень.

Володя, раджу поїхати хоча б за сто кілометрів від Києва та розпитати в людей: чи в захваті вони від того, що відбувається в Україні, і чи потрібен новий курс розвитку України.

Читайте також: Абсолютно доречно радити Порошенку відмовитися від участі у виборах – Томенко

Відповідь буде однозначною: те, що відбувається в країні їх не влаштовує. І про однозначність такої відповіді красномовно свідчать катастрофічно низькі рейтинги влади. 

На жаль, українець із середньо статистичним доходом, який віддає 65% доходів за житлово-комунальні послуги, а решту  витрачає на продукти та ліки, не думає про переваги безвізу чи про валютну лібералізацію, бо вільних грошей на подорожі на купівлю валюти в нього просто немає.

Україна змінюється не тому, що чинна влада зробила надзусилля для економічного розвитку країни, а тому що громадянське суспільство вже не дозволяє владі жити за усіма лекалами влади Януковича.

Володя, ти навів низку досягнень громадянського суспільства та приклади непрофесійності влади, яка в умовах шаленого кредиту довіри суспільства після Революції Гідності не зробила те, що могла б зробити.

Безвіз – це досягнення не влади, а громадянського суспільства. Не буду згадувати що Україна його отримала лише у 2017 році, хоча були усі передумови для того, щоб це сталося раніше.

Що кажуть прості люди, знаєш? Безвіз для простих людей цікавий з огляду на те, що з‘явилася можливість поїхати в Європу на заробітки чи спробувати емігрувати, адже ті, хто подорожував Європою, жив в ЄС та мав для цього фінансові можливості робили це і до безвізу. 

НАТО українців цікавить, в першу чергу як система колективної безпеки, що може врятувати Україну від російської навали, бо "закінчення війни за два тижні" вони не побачили, в їх розумінні перейменування АТО в ОСС – це лише зміна доданків, а сума залишилася тією самою, як була.

Пройшло чотири роки: тисячі життів – втрачені, мільйони доль – скалічені, мільйони стали майже безправними внутрішніми переселенцями, а ті, хто залишився на окупованих територіях стали заручниками окупантів. Місце мого дитинства – Горлівка, на жаль, так і залишилося окупованою територію...

Зміцнювати армію розпочали волонтери та добробати і була б вона ще сильнішою, якби усі гроші, що виділяються на оборонку доходили до військових, а не осідали в кишенях чиновників, які займаються корупційними закупівлями для війська 

Українська стала модною не завдяки владі, це так само досягнення громадянського суспільства, запит часу, бо природня українізація – це своєрідний протест, відповідь на російську військову агресію та прояв зрілості суспільства, яке продемонструвало своє знання про те, що окупація – це не лише про територію, а й про мову, землю та національну ідентичність.

Децентралізація та інші реформи зробили сільських лікарів та фельдшерів зникаючим класом, а маленькі селища приречені на вмирання без шкіл та дитячих садочків. Поїдь не в райцентр, а невеличке село без ФАПу та школи, послухай людей у віці, бо молодих там вже не залишилося. Можеш ще поїздити приміською електричкою о п‘ятій ранку і ти зрозумієш, що країна описана тобою та нинішня Україна – це різні планети.

Читайте також: Журналист: "Гарантоид становится все более токсичным"

Далі. Усі наслідки "реформування банківського сектору" відчув малий та середній клас, який втратив свої заощадження, а знецінення гривні втричі – усі українці через зростання цін та зниження доходів у валютному обчисленні.

Про судову реформу та залежних від Банкової суддів навіть вже втомилися говорити, а доступ до правосуддя став ще важчим.

Бізнесова та інвестиційна привабливість? Так Україна за рік спустилася на сходинку і посідає 60 з 63 місць в рейтингу конкурентоздатності економік (IMD World Competitiveness Yearbook 2017) і випереджає лише Бразилію, Монголію та Венесуелу. Третя з кінця, а була на вищих позиціях! 

Корупція у вищих ешелонах української влади, панамські та інші офшорні скандали - це вже "притча во язицех" у світових політичних колах та тема для перших шпальт світових ЗМІ.

На жаль перелічені факти – це лише невеличкий відсоток негараздів, які усім нам треба подолати. А ще – це аргументи на користь необхідності Нового курсу для України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Марина СОРОКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини