МОЗ пропонує скасувати щорічні профілактичні медогляди для держслужбовців
Відправили на підписання проект наказу, який скасовує щорічні профілактичні медогляди в держслужбовців. За умови узгодження документу з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар'єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження.
З 2003 року всі держслужбовці мали проходити щорічні медогляди у медзакладах, до яких приписана їхня установа. Під цей наказ підпадають спеціалісти Адміністрації Президента, Секретаріату ВРУ, апарату Кабміну, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, працівники місцевих державних адміністрацій.
Читайте також: Чого очікувати роботодавцю від нового Трудового кодексу
Хворий ти або здоровий - якщо працюєш на держслужбі – змушений раз на рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медзакладу та можливості відмовитися. По-перше, специфіка роботи держслужбовця не потребує регулярного огляду здорових людей всіма можливими лікарями.
По-друге, цей метод профілактики в принципі не визнається у розвинених країнах, де за станом здоров’я слідкує сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводяться по групах ризику.
Регулярні огляди держслужбовців в Україні здебільшого перетворилися на обхід всіх лікарів з папірцем, аби отримати відмітку “для галочки”, а не дійсно якісне обстеження.
Пропонуємо скасовувати цю процедуру. Держслужбовці, як і вся країна, мають включатися у зміни – самі обирати свого сімейного лікаря, регулярно та безоплатно його відвідувати, спілкуватися та отримувати рекомендації щодо необхідних для здоров’я і профілактики дій. По всій країні ми бачимо позитивні приклади, коли держслужбовці публічно підписують декларації з лікарями та заохочують інших.
Читайте також: Як ми можем їсти хліба більше, коли виробляється його менше
Система, коли службове становище визначає, в якій лікарні ти маєш лікуватися, не може продовжувати існувати в цивілізованій, європейській країні.
Скасування цього наказу – один із необхідних кроків до руйнування системи розподілу на такі собі касти, коли службове становище визначає, в якій лікарні тобі лікуватися. Ми трансформуємо систему охорони здоров’я в єдиний медичний простір, де кожен отримає доступ до однаково якісних медичних послуг там, де йому зручно, а не куди приписали.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки