MENU

Активісти вимагають відмовити телеканалу "Інтер" в продовженні ліцензії

1736 0

Представники українського громадянського суспільства звернулися до Верховної Ради України та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з приводу ганебного саботажу роботи Нацради й покривання антиукраїнської діяльності телеканалу «Інтер».

Ми, представники українського громадянського суспільства, глибоко обурені саботажем діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, до якого вдаються певні її члени задля продовження ліцензій «Інтеру» попри його антиукраїнську діяльність, а також задля залишення порушень інших телеканалів без передбаченого законом покарання.

Так, у цьому році до Нацради від представників громадськості подано десятки скарг щодо показу фільмів з російськими артистами, що підтримали окупацію України й були внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Показ таких фільмів – пряме порушення статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Переважну більшість таких порушень (понад 30!) вчинив телеканал «Інтер». Закон передбачає покарання за кожне таке порушення. Та за півроку Нацрада розглянула лише деякі з цих скарг і покарала «Інтер» лише одним попередженням.

Читайте також: Скандал у Нацраді з питань телебачення: Черниш бойкотує засідання, доки не буде подовжено ліцензії "Інтеру" та "1+1". ЗАЯВА

Крім того, 9 травня «Інтер» вчинив кричущу провокацію, назвавши українських героїв «фашистскими преступниками». Це питання Нацрада також мала розглянути. Але понад місяць засідання Нацради зриваються через саботаж. У більшості випадків на зірваних засіданнях не було кворуму через відсутність Олега Черниша та Ольги Герасим’юк, призначених за квотою Верховної Ради, ще одне засідання зірвано через відсутність Валентина Коваля і голови Нацради Юрія Артеменка, призначених за квотою Президента. Останнє засідання, заплановане на 21 червня, знову зірвано через відсутність Ольги Герасим’юк, яка перебувала у плановому відрядженні, та Олега Черниша – відсутнього без поважних причин.

Олег Черниш висунув Нацраді ультиматум, що вражає своїм нахабством і цинізмом: або Нацрада спершу продовжує ліцензії, зокрема телеканалу «Інтер», а вже потім розглядає порушення, вчинені телеканалами, або він і далі блокуватиме засідання Нацради. Якби «Інтеру» були винесені всі попередження за порушення, Нацрада мала б вичерпні підстави не продовжувати йому ліцензії, але Нацрада навдивовижу легко погодилася на абсурдні вимоги шантажиста і збирається продовжити ліцензію до розгляду порушень. Хоча очевидно, що розгляд питання про порушення умов ліцензій після продовження ліцензії не матиме сенсу. Також очевидно, що шантаж Черниша не мав би успіху без підтримки принаймні ще одного члена Нацради – адже для кворуму потрібна присутність на засіданні шести членів і один Черниш не може зірвати кворум.

Читайте також: Брати Капранови: Істерика на "Інтері" – дуже добрий знак

Пан Черниш далеко не вперше відзначається лобіюванням інтересів телерадіоорганізацій-порушників і шкодить національним інтересам України. Ось лише деякі приклади. 12 квітня цього року Нацрада оштрафувала радіостанцію «Європа плюс» за недотримання частки пісень українською мовою. Єдиним членом Нацради, хто утримався, був Черниш.

29 березня Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу «1+1» через показ ним фільму за участі російської акторки та довіреної особи Путіна Аліси Фрейндліх, внесеної до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Черниш закликав колег не призначати перевірки. Також Нацрада вирішила не перевіряти «UA: Перший» та СТБ за показ карти України без Криму – пропозицію не проводити перевірки також вніс Черниш.

22 березня Нацрада оголосила попередження телеканалам «Інтер» і СТБ за показ радянських фільмів за участі акторів, внесених у Перелік. Єдиним членом Нацради, який публічно підтримав позицію телеканалів, був Черниш. 21 грудня 2017 р. Нацрада оголосила попередження телеканалу NewsOne за показ фейкового сюжету про начебто слухання комітету Конгресу США щодо корупції в Нацбанку України. Єдиним захисником NewsOne серед членів Нацради виявився Черниш. 5 жовтня 2017 р. Нацрада вирішила оштрафувати «Радіо Ера ФМ» за недотримання частки пісень українською мовою. Єдиним, хто не підтримав це рішення, був Черниш.

Ми вимагаємо:

Від Верховної Ради України – відкликати Олега Черниша з посади члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за блокування її роботи та лобіювання інтересів телерадіоорганізацій, що порушують український закон. А також – ухвалити інші кадрові рішення, необхідні для розблокування і забезпечення ефективної роботи Нацради. 

Читайте також: СБУ й Нацрада вбачають у скандальному концерті на "Інтері" грубе порушення закону. ДОКУМЕНТ

Від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення – припинити саботаж стосовно покарання телеканалів-порушників, призначити всім порушникам покарання згідно з законом та відмовити телеканалу «Інтер» як найбільш зловмисному порушнику-рецидивісту в продовженні ліцензії.

Під час війни ігри довкола такого важливого питання як інформаційна безпека країни є ганебними та неприпустимими. Рішення, необхідні для забезпечення інформаційної безпеки, мають бути швидкими. Особи, що чинять саботаж, мають бути негайно усунуті від ухвалення рішень.

26.06.2018.

Роман Балан «Сініцин», волонтер, блогер
Віталій Баранов «Біба», учасник АТО, голова ГО «Об'єднані війною. 90-й батальйон»
Микола Гриценко, Фонд підтримки ініціатив газети «День»
Марія Гурська, член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно
Олександр Іванов, ініціатива «Переходь на українську»
Семен Кабакаєв, волонтер, голова ГО «Безпека та взаємодія в Украіні»
Олексій Кляшторний, виконавчий директор БО «Фонд оборони України»
Максим Кобєлєв, громадська ініціатива «Дріжджі»
Іванна Кобєлєва, Портал мовної політики
Максим Ковбик, ініціатива «Бойкот російського кіно»
Оксана Левкова, Всеукраїнська громадська організація «Не будь байдужим»
Віктор Литовченко, член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно
Святослав Літинський, ГО «Незалежні»
Юрій Ломов «Лом», учасник АТО, голова ГО «Асоціація ветеранів АТО України»
Максим Макогон, учасник АТО, член ради ветеранів АТО Голосіївського району м. Києва
Тарас Марусик, заступник голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України при Міністерстві культури України
Роман Матис, ініціатива «И так поймут!»
Микола Миньо, учасник АТО, голова ГО «Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО «Побратими України»
Тарас Осауленко, ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України»
Сергій Оснач, член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно
Ярослав Підгора-Гвяздовський, член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно
Тарас Пісаржевський, ініціатива «Бойкот російського телерадіопродукту»
Анастасія Розлуцька, ГО «Український світ»
Анатолій Свирид «Спартанець», учасник АТО, голова ГО «Серця кіборгів»
Олег Слабоспицький, Громадський сектор Євромайдану
Денис Степанов, перший заступник голови Крайової управи СУМ в Україні
Сергій Стуканов, рух «Простір свободи»
Валерій Суботін, творче об’єднання «Музичний батальйон»
Олександр Тимошенко «Павук», учасник АТО, голова ГО «Межа.юа»
Павло Тука «Слон», учасник АТО, блогер
Юрій Ходарєв, акція «УкрДім – Нова Хвиля»
Катерина Чепура, Громадянський рух «Відсіч»
Ярина Чорногуз, ініціатива «Мовомарафон»
Андрій Шишук «Сєвєр», учасник АТО, 90 батальйон ДШВ

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини