MENU

У сфері обслуговування – все менше людей

2051 0

Бачу в перепостах магазин без продавців – усі дивуються. А сфера обслуговування живими людьми чахне на очах.

У Німеччині в багатьох супермаркетах уже давно є каси самообслуговування. Перші, здається, були в ІКЕА. Набрав товар, відсканував саменький, оплатив і готово. Тепер і в супермаркетах у нас у райцентрі також є.

Крім того, є банки повністю віртуальні. Спілкуєшся тільки з роботом по телефону, якщо треба гроші перевести. Та й у звичайному банку я, здається, востаннє спілкувалася з людиною років шість тому.

Читайте також: Любити людей – досить складно. Однак воно того варте

Квитки всі онлайн – і на потяг, і на концерт, і на літак. Check-in онлайн. Автозаправки також є без персоналу.

Я вже не кажу, що невеликих крамниць в околиці майже не лишилося – все онлайн. Раз на місяць закривається чергова невеличка пекарня або м'ясниця. Видушується новою стратегією супермаркетів – придумали самі випікати прямо під носом у покупця. Сам узяв буханку, сам заклав в автомат, порізав й упакував.

Біржу праці також, бачу, активно просувають, щоб не сновигали по бюро – все онлайн. Сам заповнюєш профіль, реєструєшся сам щодо безробіття, отримуєш інструкції тощо.

Паспортний стіл для іноземців на районі вже об'єднали зі службою пожежної безпеки.

Читайте також: Зворотний процес: нові технології сприяють поширенню міфів і забобонів

Зараз у Німеччині заговорили про лікарів онлайн. Кажуть, 20% хворих клієнтів можуть обслуговувати саме так. Поговорив скапом із лікарем із кол-центру, отримав довідку електронною поштою, роздрукував – готово. Складніший випадок – тоді направляють до лікаря, який вільний. Пишуть, що в Швейцарії давно таке є.

Коли страйкують машиністи потягів, то одразу в пресі з'являються статті: ага, ви ще пострайкуйте трохи, то Deutsche Bahn запровадить безпілотні потяги. Он уже є робочі проекти.

Все це, звісно, зручно. Але людисьок треба буде потім чимось зайняти.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Руслана РАДЧУК


Сообщить об ошибке - Выделите орфографическую ошибку мышью и нажмите Ctrl+Enter

Понравился материал? Смело делись
им в соцсетях через эти кнопки

Другие новости по темеПравила комментирования »  

Новости