MENU

Зворотний процес: нові технології сприяють поширенню міфів і забобонів

2164 0

Знаєте, що? Була якось укотре на виставці, присвяченій Реформації. Ну, там окремо знову зауважили, що оце все трапилося завдяки широкому розповсюдженню нових медіа, а саме друку – Біблію переклали на мову, доступну простим смертним, надрукували тлумачення в картинках, кожен міг отримати й перечитати – bitte schön. Не те, що це був принципово новий спосіб – просто він став доступним і масовим.

Так ось, дивлячись на оці соціальні мережі, здається мені, що ми стикаємося з доволі новими властивостями поширення інформації. І раніше чутки, міфи й забобони розквітали пишно, але зараз, коли з’явилася можливість швидко й ефективно гуртуватися, вони просто вибухають так швидко, що нема жодної змоги їм узагалі протистояти.

Читайте також: На зміну старим забобонам – нова ускладнена реальність

Спостерігаю, хтось пише: ось провели якесь офіційне дослідження (ок, це були вакциновані й невакциновані) й от що виявилося (жах, що виявилося!). Насправді в один клік можна дізнатися, що це за дослідження і який вигляд воно має насправді. Але за кілька годин – тисячі перепостів розгніваних користувачів. Посилання в коментах на справжнє дослідження повністю ігнорується. Причому навряд чи це свідоме розповсюдження ботами, це живі люди розтягують.

Колись Faina Kaplan писала про те, як ці особливості дезінформації (пошук патернів) у мережах важко досліджувати, але важливо принаймні розуміти, що недооцінювати їх не варто. Таке враження, що вони базуються на найпростіших і найпримітивніших людських вартостях.

Читайте також: Анатомія фейку: як тисячі користувачів соцмереж залюбки дозволяють пошити себе в дурні

Колись доступність медіа посприяла, аби людям не морочили голови забобонами й не продавали індульгенції. Тепер спостерігаємо навпаки – нові технології сприяють поширенню міфів і забобонів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Руслана РАДЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини