Чому Олександр Усик не дотримав слова
Компанія Comosa AG – організатор Всесвітньої боксерської суперсерії – офіційно оголосила дату і місце проведення фінального бою WBSS у першій важкій вазі.
Тільки через півтора тижні компанія-організатор підтвердила слова генсека Федерації боксу Росії Умара Кремльова про те, що поєдинок за перший в історії Кубок Мухаммеда Алі, а також за звання абсолютного чемпіона світу, між українцем Олександром Усиком та росіянином Муратом Гассієвим пройде у Москві в спорткомплексі "Олімпійський" 21 липня.
Найбільше в цій історії нерозуміння викликали діаметрально протилежні заяви українського кримчанина, чемпіона світу за двома версіями Олександра Усика. У квітні він стверджував, що точно не виступить у фіналі, якщо його вирішать провести в Росії. А вже у червні, безпосередньо перед оголошенням місця проведення бою, сказав, що йому байдуже, де битися.
За відсутності будь-яких пояснень таких змін від самого боксера чи його промоутера Олександра Красюка, Gazeta.ua спробувала ввійти у становище української сторони і зсередини глянути, як це могло виглядати.
Читайте також: Усик, его команда и Суперсерия облажались. Бой в Москве – отстой
Так от, квітнева заява Усика була зроблена в розпал безцеремонних, тривалих, нав'язливих спроб російської сторони домовитись з організаторами суперсерії про проведення фіналу в Росії. На меті було дати зрозуміти керівникам Comosa AG, що якщо вони хочуть справді фіналу між найсильнішими і дбають про репутацію турніру, то мають настояти на проведенні фінального бою на нейтральній території, не піддавшись впливу росіян.
Як показав наступний розвиток подій, для організаторів WBSS дієвішими аргументами стали російські гроші. Пропозиція була такою, від якої неможливо відмовитись. І вони продали росіянам не тільки право на фінал 21 липня, але й на саму ідею та досить розкручений бренд турніру.
Відтак з'явилась друга – протилежна – заява Усика. Тоді, коли стало зрозуміло, що росіяни точно збираються проводити фінал WBSS у Москві в переддень Міжнародного дня боксу незалежно від згоди українського боксера. Заміна в особі латвійця Майріса Брієдіса готова була давно.
Олександр Усик вважав, що не має права втратити шанс поборотися за трофей Алі і за звання "абсолюта" навіть за таких нерівних обставин. Думається, саме такими були головні мотиви, а не фінансові бонуси – хоча вони теж, допускаємо, були.
В цій ситуації найбільш постраждалою стороною на даному етапі виявився наш боксер. Фанати йому пригадали усі попередні неоднозначні заяви та дії, а багато-хто просто відрікся від нього і відмовився за нього вболівати в майбутньому. Сам він з головою занурений у тренувальний процес. Відволікатися на коментарі і "розпорошувати" енергію точно було б неправильно.
Чесно пояснити, що сталося, і зняти напругу у вболівальницьких колах мала б його промоутерська компанія К2 Promotions та її гендиректор Олександр Красюк. Вирішили промовчати. Проігнорували вболівальників, "поклали" на репутацію промоутерської компанії, а найголовніше – свого боксера. Недопрацювали в цій ситуації, як врешті і в інших своїх прямих обов'язках із забезпечення своєму боксеру рівних умов із суперниками. П'ятий із шести своїх чемпіонських боїв Олександр Усик проведе в гостях проти "домашнього" боксера. В боксі така розкіш може дорого коштувати.
Читайте також: Бій Усик – Гассієв відбудеться у Москві
Дуже виразний попереджувальний дзвіночок прозвучав у попередньому бою проти Майріса Брієдіса. Усик переміг тільки завдяки одному із трьох суддів, який віддав йому перемогу в останньому раунді. При тому, що перевага в поєдинку Олександра була більш ніж очевидною. В Москві таке суддівсто, як було в Ризі, вважатиметься казково чесним. І до цього має бути готовим в першу чергу сам Олександр Усик, якщо розраховувати йому більше ні на кого.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки