В Україні зростає захворюваність на дитячий туберкульоз
Україною шириться дитячий туберкульоз – за 2017 рік захворюваність дітей віком 0-14 років зросла з 8,6 на 100 тис населення до 9,1, а підлітків – з 19,6 до 22,4 на 100 тис населення. Загалом питома вага дитячого туберкульозу серед усіх випадків зросла з 2,8% до 3,8%.
Крім того, зростають показники мільтирезистентного туберкульозу – стійкого до ліків, і за цим показником ми знаходимося серед п’яти найгірших країн Східної Європи та Центральної Азії.
Читайте також: ООН б'є на сполох: Україна має найнижчий рівень планової вакцинації у світі
Головна причина значного зростання захворюваності на туберкульоз серед дітей – низький рівень їх вакцинації внаслідок відсутності вакцин і непрофесійної політики чиновників. На кінець року щеплення БЦЖ мали лише 75% дітей при мінімально допустимому показнику в 95%.
За два роки перебування нової команди в міністерстві не було вжито ніяких заходів для вирішення проблеми – ми бачимо, на жаль, лише погіршення епідеміологічної ситуації в Україні і, що особливо турбує – серед дітей та підлітків.
Ситуація настільки тривожна, що Комітет ВР з питань охорони здоров’я підтримав колег з парламенту стосовно проведення парламентських слухань щодо поширення туберкульозу в Україні та шляхів його подолання. Відповідне рішення Комітету вже є – тепер справа за Верховною Радою.
Читайте також: Як фармацевтичні ділки дискредитують міжнародні організації, що закуповують ліки
Сподіваюся, депутати свідомі своєї відповідальності і за проведення парламентських слухань проголосують. А Україна, нарешті, отримає чіткий план боротьби з хворобою, яка щороку забирає 6 тисяч життів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки