MENU

Чотири джерела фінансування політичної кампанії в Україні

906 0

Продовжимо #політичні_нотатки. Цього разу поговорімо про гроші.

Очевидно, політична кампанія в Україні потребує грошей, чи то президентська, чи то парламентська. Гроші можна взяти лише в чотирьох місцях:

1. Із власної кишені.

2. В олігархів.

3. У середнього класу.

4. У Кремлі.

Читайте також: Кожен кандидат у президенти мусить домовлятися зі своєю соціальною базою – Пекар

Інших джерел грошей немає. Люмпени не фінансують свого кандидата, скидаючись по одній гривні мільйонами людей.

1. Щоб узяти гроші із власної кишені, треба їх мати. І бути готовим спалити ці гроші в шаленій кампанії.

2. Щоб узяти гроші в олігархів, треба їм пообіцяти, причому не просто збереження статус-кво, а якісь більші можливості. Причому будьте певні, що ті хлопці знайдуть спосіб домогтися виконання угоди, – інакше би їх давно всі кинули. Кандидат, який мріє, що буде першим, хто спроможеться обдурити олігархів – узяти гроші та зробити все навпаки, – сильно переоцінює себе й недооцінює інших.

3. Щоб узяти гроші в середнього класу, треба до нього йти розмовляти й переконувати. У середнього класу менше грошей (зараз дуже мало), але він численний (ідеться про цінності, не про статки), тому правильно побудована система фандрайзинґу може дати чималі суми. Проблема в тому, що середній клас нікому не вірить. А не вірить тому, що ніхто з ним не розмовляє. Середній клас хоче від своїх кандидатів двох речей: доведіть, що ви наші, й доведіть, що ви спроможні. Тобто дайте докази, що ви говорите нашою мовою, розумієте наші проблеми й будете їх вирішувати. І доведіть нам, що ви спроможні перемогти. Якщо хтось із кандидатів реально працюватиме із середнім класом, це не пройде непоміченим. Якщо сьогодні ми не можемо цього помітити, значить, цього нема.

Читайте також: Справа не в "політичній волі": чому кандидати в президенти роблять ставку саме на олігархів

4. Щоб узяти гроші у Кремлі, треба пообіцяти виконати певні вимоги. Щодо суті вимог можна пофантазувати, це нескладно (думаю, перелік вимог буде великим, тому що претендентів взяти гроші у Кремлі буде чимало). Також нескладно зрозуміти, що домогтися виконання угоди у Кремля є навіть більше інструментів, ніж у будь-кого.

Якщо кандидат не має власних чималих статків, не згуртував навколо себе середній клас країни і при цьому каже, що не брав грошей в олігархів і в Кремля, – цей кандидат бреше.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини