MENU

Чи потрібні відвідувачам лікарень бахіли?

3232 0

З'явилася крута ініціатива флешмобу #бахіли_у_минулому від Skazhena Mama! Клініки, в яких не практикується використання бахіл там, де не потрібно, поділіться хорошим прикладом!

Ніколи не розуміла, чому в багатьох українських лікарнях усіх відвідувачів змушують одягати бахіли. Інколи навіть категорично забороняють заходити без них у медзаклад. Крім того, бахіли зазвичай не безкоштовні – їх пропонують придбати в найближчій аптеці.

У клініках розвинених країн ви навряд побачите людей, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря в бахілах. Більше того, в жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов’язують пацієнтів і відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень.

Читайте також: Сімейний лікар: що варто знати про новації в українські медицині

Єдині місця в лікарні, де варто їх носити, операційні та приміщення, які потребують асептичних умов – тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення та передачі інфекції. Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів. 

Хоча існують дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту.

Наприклад, науковці півроку вимірювали різницю між тим, як поширюється інфекція, як довго перебувають пацієнти та як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі одягають бахіли та коли не одягають. Статистично значущої різниці знайдено не було.

Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай іде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

Читайте також: Супрун зруйнувала три міфи, через які страждають шлунки українців

Невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз – економічно необґрунтовано та не несе відчутної користі ані медзакладові, ані відвідувачам. Проте перекладати на гаманець відвідувачів чистоту медзакладу не є тією моделлю медичної допомоги, до якої варто прагнути.

Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі.

Дякуємо координаторці з інфекційного контролю Центру громадського здоров'я МОЗ України Катерині Сояк за допомогу з інформацією!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини