Новий пакт Молотова-Ріббентропа: Трамп влучив у десятку
Німеччина – заручниця Росії, тому що вона отримує так багато енергоресурсів від РФ, заявив Дональд Трамп під час робочого сніданку з генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом.
В принципі це відповідає істині. Тому ми і бачимо доволі мляву німецьку політику у протидії російській агресії. Німеччина не піднімає офіційно перед Росією дошкільні для неї питання, наприклад, звільнення українських бранців як передумову розмов про будь-яке пом’якшення санкцій чи припинення варварських бомбардувань російською авіацією цивільних об’єктів в Сирії. Більше того, офіційно Німеччина ніде не називає Росію агресором. Якщо ви поглянете сайт німецького міністерства закордонних справ, то ви знайдете там багато розділів з актуальних проблем, щодо яких МЗС Німеччини виявляє свою позицію. У випадку російської агресії проти України відповідний розділ називається – "український конфлікт" чи "українська криза".
Тому коли ми стараємось знайти пояснення, чому позиція Німеччини є такою, то ця відповідь лежить на поверхні, є секретом полішинеля. Трамп просто озвучив цілком очевидну для нас істину з висоти президента США.
Звісно, німці так не вважають. Вони можуть назвати цифри, що імпорт російського газу у Німеччину не перевищує 40%, там немає монопольної позиції "Газпрому", що тільки 36% нафти Німеччина також імпортує з Росії, яка є постачальником №1, але, мовляв, це теж не створює залежності, бо в країні діє конкурентний ринок. Але це лише цифри, які лежать на поверхні, які не відображають реального стану речей.
Читайте також: Ребус для тех, кто кричит, что Трамп сдаст Украину Путину
Якщо коротко, то шредеризація німецького політикуму не почалась зі Шредера (федеральний канцлер ФРН, 1998-2005 рр., голова ради директорів "Роснафти" – Ред.). Шредер – це кульмінація. Тобто це результат накопиченого ефекту.
Тому на сьогодні ми маємо німецьку політику, яка ігнорує інтереси Європейського Союзу, яка ігнорує трансатлантичні інтереси, яка повернута в бік Москви по суті під фальшивим лозунгом "більше діалогу з Росією!". А практично є угодовською позицією і пропозицією своєрідного нового пакту Молотова-Ріббентропа, уособленням чого є "Північний потік-2".
Ще Маргарет Тетчер у 1994-му році, коли з нагоди п’ятиріччя об’єднання Німеччини була зустріч лідерів, які перемогли у Холодній війні, сказала про допущену стратегічну помилку: "Якщо ви думаєте, що ви об’єднану Німеччину ввели в Європу, то зовсім ні. Ви Європу прив’язали до Німеччини". Таким чином через чверть століття можемо сказати, що це були пророчі слова. Американці давно це побачили. Термін "шредеризація" придумали не американці, а самі німці. Але Трамп, оскільки він часто говорить вголос те, що у нього на умі, у даному випадку влучив у десятку.
Читайте также: Аtlantic Сouncil: В преддверии ключевого саммита союзники обеспокоены: уцелеет ли НАТО при Трампе?
І тому Сполучені Штати і домагаються від Німеччини в рамках євроатлантичної солідарності передусім збільшення військових витрат на рівень 2% ВВП, як це має робити союзник по НАТО, займатись диверсифікацією енергопостачання, а не збільшувати залежність від одного й того ж джерела з Росії, живлячи її агресію проти сусідів та ЄС.
До того ж дуже показово, що Трамп зробив це саме в НАТОвському форматі. Тому що в Європі і, в першу чергу, під впливом Німеччини проблематика енергетичної безпеки в Альянсі звузилась до логістики забезпечення необхідними паливно-енергетичними ресурсами підрозділів і частин збройних сил. Все. Тематика, пов’язана, наприклад, з такими проектами, як "Північний потік-2" в НАТО не розглядається. Офіційна позиція НАТО – "це поза нашою компетенцією". Це те, що потрібно Росії, власне кажучи.
Тому дуже добре, що Трамп на це звернув увагу саме в контексті НАТО. Ще позаминулого року колишній генсек Альянсу Фог Расмунсен вказував на те, що проект "Північний потік-2" шкодить Європі, енергетичній безпеці. На що нинішній генсек Столтенберг зауважив, що це не компетенція НАТО. Тепер американський президент вказує на те, що й НАТО має звертати на це увагу, якщо дбає про свою безпеку не тільки в воєнному розумінні.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки