MENU

Не варто вірити усьому, що пишуть в соцмережах та месенджерах

1790 0

Коротка історія про Індію і світ, в якому ми живемо

У цій історії «прекрасно» все.

WhatsApp повідомив, що для боротьби з дезінформацією вони запроваджують позначку «Переслане» для повідомлень. Тобто, якщо вам хтось щось написав, то ви бачите просто повідомлення. А якщо вам хтось щось переслав, то над цим повідомленням буде курсивом написано «Переслане». Це має вас насторожити і спонукати критичніше поставитися до повідомлення. Не знаю чому, але має (точніше знаю, чому це не спрацює).

Читайте також: Соцмережа Facebook відкриває свої приватні сервери для дослідників фейкових новин

Виявляється, що цей крок є реакцією на конкретну проблему. Як кажуть на держслужбі – це «захід реагування».

Місяць тому у Індії в одному районі у місцевих групах у Facebook та WhatsAp поширювали інформацію, що районом нишпорять викрадачі дітей. Звідти інфа пішла в народ. Народ накрутили до нестями.

В одне з містечок заїхав чорний джип. У ньому були двоє молодих людей. Місцеві довго не думали. Витягли їх з машинни. І забили до смерті як викрадачів дітей. Превентивне вбивство вчинили. Ну, ясно ж, що якщо на чорному джипі, то точно викрадачі.

Звісно, двоє молодих людей ніякі не викрадачі дітей. Але це вже нікому не поясниш.

Поліція затримала два десятки учасників побиття. І почала роз’яснювати іншим людям, що не варто вірити усьому, що пишуть в в соцмережах та месенджерах.

Міністерство Індії, відповідальне за IT, випустило реліз з промовистою назвою «WhatsApp попередили про зловживання їх платформою». Там міністерство пише, що їх задовбали випадки, коли розповсюджені через WhatsAp фейки провокують людей на насильство (бо це не вперше). І закликали компанію вжити заходів.

Читайте також: Twitter видалить десятки мільйонів підозрілих акаунтів

У липні Facebook, якому належить WhatsApp, почав діяти. Він купив рекламу у провідних газетах Індії. Реклама каже, що платформи використовують для розповсюдження фейків. І треба боротися з фейками разом.

Рішуча боротьба платформ з фейками продовжилася черговою перемогою. WhatsApp запровадив напис «Переслане».

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро КУЛЕБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини