Кличко розповів про унікальну технологію, за якою створюється пам'ятник Іллі Муромцю
Пам'ятник богатирю часів Київської Русі Іллі Муромцю, який невдовзі планують встановити в Києві, створюють за унікальною технологією, яку до цього не використовували. Частини для форм скульптури, які потім заливають бронзою, виготовляли за допомогою 3D принтера. Роботи з виготовлення Муромця наближаються до фіналу. Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці у Facebook.
"Наближаються до фіналу роботи з виготовлення скульптури Іллі Муромця, яку вже незабаром встановимо і презентуємо в парку «Муромець». Це буде унікальний пам‘ятник, створений за найсучаснішими технологіями, – написав Кличко. – Його частини відливають у формах, виготовлених за допомогою 3D принтера. Такого (для пам'ятника великого розміру) в Україні та, може, й у світі ще не робили!" – додав він.
Мер пояснив, що без застосування 3D принтера роботи могли б затягнутися на декілька років. Таку унікальну технологію запропонував молодий талановитий скульптор Володимир Журавель, який працює над Муромцем. З роботами Журавля кияни уже знайомі. Зокрема, це усім відома скульптура дітей на Поштовій площі.
"Спочатку скульптуру богатиря, для образу якого позував Василь Вірастюк, виліпили, потім відсканували і за допомогою спеціальної програми створили 3D модель. Далі – кожну деталь майбутнього пам‘ятника друкували на 3D принтері, щоб підготувати форми для виливання Іллі в бронзі. Сьогодні в ливарні кипить робота, Муромець бронзовішає. А Володя Журавель – у захваті від творчо-виробничого процесу", – написав Кличко.
Пам‘ятник Муромцю буде немалим – 11 метрів заввишки разом з пагорбом і гранітним постаментом. Встановлять скульптуру в однойменному парку "Муромець" у столиці.
"Не думаю, що варто сперечатися, чи потрібен нам пам‘ятник Муромцю чи ні. Ілля Муромець, який, за переказами, народився під Черніговом, служив князю Володимиру, охороняв місто Київ і похований у Києво-Печерській лаврі, – це наш богатир, це наша історія. Яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити. Тому Муромець стоятиме в Києві, на території Труханового острова, там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира!" – підкреслив Віталій Кличко. Також він опублікував відео, в якому скульптор розкриває секрети унікальної технології створення Муромця.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки