MENU

Медіаексперти визнали, що Філімоненко свідомо спровокував Шабуніна

3538 0

Всеволод Філімоненко (справа)

На мій запит експертна рада "Індексу фізичної безпеки журналістів" іще раз переглянула випадок "Філімоненко-Шабунін" і дійшла висновку вилучити його в Індексу за 2017 рік у зв'язку зі свідомою провокацією та політично вмотивованим характером кримінального провадження. Так що загалом за 2017-й в Індексі залишається 89 випадків застосування проти жуналістів фізичної агресії за визначеною методикою:

"З "Індексу фізичної безпеки журналістів" вилучено кейс "Філімоненко-Шабунін"

Інформація про конфлікт між журналістом TVgolosnaroda Всеволодом Філімоненком і керівником "Центру протидії корупції" Віталієм Шабуніним вилучена з переліку кейсів "Індексу фізичної безпеки журналістів за 2017 рік". Таке рішення прийняла експертна група Індексу у відповідності з методикою моніторингу фізичних атак на журналістів та працівників ЗМІ.

У 2017 році випадок було включено до переліку за фактом фізичної атаки на журналіста. Після додаткового вивчення обставин інциденту експерти дійшли висновку, що з боку Всеволода Філімоненка мало місце "свідоме провокування агресивної реакції щодо себе".

Читайте також: Журналіст: Ситуація із Шабуніним – дуже брудний випадок підстави

Раніше член експертної групи, секретар НСЖУ Валерій Макеєв звернув увагу на політично вмотивований характер кримінального провадження, в рамках якого розслідується інцидент Філімоненко-Шабунін: "У так званій "справі Шабуніна" абсолютно чітко відслідковуються як ознаки відсутності об'єктивності та незаангажованості при здійсненні слідчих дій, так і зазіхання правоохоронців на місце в "національній книзі рекордів" за скорострільністю доведення справи так званого "побиття журналіста".

Про вибірковість у підходах поліції та прокуратури до розслідувань інцидентів із нападів на журналістів свідчить практика реагувань на побиття реальних журналістів, переконані у НСЖУ.

Таким чином, кількість фізичних атак на журналістів у 2017 році становить 89 випадків.

Додамо, що в травні 2018 року Бориспільська районна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти члена правління Центру протидії корупції Олександри Устінової та її цивільного чоловіка за звинуваченням у перешкоджанні журналістській діяльності. Підставою для провадження стала заява Всеволода Філімоненка за начебто перешкоджання його журналістській роботі, коли він зустрічав Устінову та її цивільного чоловіка в травні 2017 року в аеропорту Бориспіль.

Читайте також: Журналіст: Справа проти Шабуніна – необачний і свідомо програшний крок влади

Нагадаємо, що "Індекс фізичної безпеки журналістів" – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. Відповідно до методології, в основу якої покладено досвід міжнародних організацій, експерти не визначають ступінь тяжкості завданих ушкоджень – ключовим є застосування фізичної сили, безпосередній контакт із журналістом, заподіяння матеріальної шкоди і, відповідно, перешкоджання професійній діяльності.

"Індекс фізичної безпеки журналістів України" реалізується НСЖУ спільно з партнерами: ГО "Платформа прав людини", ГО "Інформаційна безпека", Академією української преси та Інститутом розвитку регіональної преси".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тетяна ПОПОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини