MENU

Нафтогаз відмовив Газпрому в мировій угоді

1084 0

Щодо "мирової угоди" з Газпромом. Як ми сказали Газпрому на тристоронній зустрічі, мирова угода щодо вже прийнятих рішеннь арбітражем рішень не є можливою.

Це навіть суперечить суті мирових угод – потрібно було про них домовлятися до прийняття остаточного рішення арбітражем. А зараз вже пізно просити "мирову угоду" за цими спорами. Газпром має сплатити нам за рішеннями арбітражу 2,56 млрд дол. Плюс вже 75 млн дол відсотків, і навіть компенсувати витрати на примусове стягнення.

Читайте також: Стати експортером або зазнати краху: газові сценарії після Стокгольму

І поки не отримаємо ці кошти, ми будемо продовжувати примусове стягнення, арештовуючи активи Газпрому по всьому світу. Ніхто рішення арбітражу не відміняв і не зупиняв. Апеляційний суд Швеції тимчасово призупинив тільки примусове стягнення і тільки на території Швеції. Ми розраховуємо, що і це обмеження буде знято найближчим часом.

Газпром прекрасно це розуміє. Так само вони розуміють всі ризики для себе від невиконання рішення арбітражу. Саме тому вони і попросили на тристоронній зустрічі, щоб ми припинили арештовувати їхні активи. На що їм було сказано тверде "ні".

Але крім арбітражних процесів, по яким остаточне рішення вже було прийнято, у нас з Газпромом є нові арбітражні процеси. Вони вимагають розірвати або змінити поточні договори, ми вимагаємо компенсувати нам збитки через невиконання Газпромом своїх зобов'язань за контрактом, зокрема з урахуванням рішення арбітражу. Так, Газпром має поставляти нам газ, але не поставляє. Газпром має підтримувати певний тиск в газотранспортній системі на виході в Україну, але не підтримує. Газпром має погодитися на перегляд транзитного тарифу, але не погоджується.

Сума компенсації, яку ми вимагаємо від Газпрому за новими арбітражними процессами вже перевищує 12 млрд. дол. Наші вимоги є обгрунтованими, ми впевнені в нашій юридичній позиції. Якщо Газпром хоче "мирову угоду" щодо цих нових арбітражних процесів, він може у позасудовому порядку сплатити нам цю компенсацію.

Читайте також: В Европе возобновили арест акций Nord Stream и Nord Stream-2

При цьому наша позиція полягає у тому, що це не може затримувати тристоронні переговори щодо транзиту після 2019 року. Ну якщо хтось хоче штучно ці переговори затягувати або відкладати, то має бути відкладено і будівництво Північного Потоку 2, як політичного і антиконкурентного проекту.

Юрій ВІТРЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини