MENU

Контакти Трампа й Путіна посилюють жорсткість конгресменів

1762 0

Очікуваним результатом зустрічі президентів Росії та Сполучених Штатів може стати подальше посилення санкцій проти кремлівського режиму. Демократи в Палаті представників американського Конгресу внесли до парламенту законопроект під назвою "Захистимо Америку від російського втручання".

Серед іншого в документі пропонують прямо заборонити визнання російської анексії Криму, відстежувати фінансові рахунки Путіна й запровадити нові санкції проти російських громадян і фірм.

Читайте також: Загалом президентство Трампа є дуже корисним для США – Пекар

Самі демократи називають свій проект двопартійним, проте вже зрозуміло, що він може стати елементом серйозної політичної боротьби напередодні довиборів до Конгресу. Втім, уже зараз є парламентарі-республіканці, які його підтримали. Повністю відкинути тези законопроекту республіканська більшість навряд чи зможе, тому що це буде сприйнято як негласна солідарність із російськими діями. А республіканці в Конгресі налаштовані щодо Росії куди непримиренніше, ніж президент Дональд Трамп.

Тим паче, що в самій адміністрації є зустрічні пропозиції, які можуть вдарити по російських інтересах не гірше за санкції. На прохання міністра оборони Джеймса Меттіса Конгрес уніс до остаточного варіанта законопроекту щодо оборонної політики положення, згідно з яким країни, що готові відмовитися від закупівель російської зброї та перейти на американську, можуть вилучати з режиму санкцій.

Один із важливих критеріїв такого вилучення – доказ, що країна значно знизила свою залежність від Москви. Це, звичайно, боротьба за ринки – але одночасно й боротьба за вплив, заохочення до відмови від нової російської військової техніки та зв'язків із Кремлем. І втрати від такого рішення в Москви будуть і політичні, й економічні.

Читайте також: Нові санкції проти РФ – потрійний удар Держдепу

Це явно не те, чого очікує Путін від своїх контактів із Трампом. Але логіка є. Діалог президентів не призводитиме до конструктивних результатів, до відмови Путіна від агресивної політики та дестабілізації сусідніх країн. Але тоді відповіддю російському президентові стане подальша протидія з боку американських інститутів влади.

А вони мають куди серйозніші інструменти впливу, ніж твіттер.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини