MENU

ВІЛ в Україні. Головні цифри, факти та рекомендації

1509 0

Ользі 36 років, вона живе в Україні, має чотирьох дітей та ВІЛ-позитивний статус. Дізналася вона про нього у 2010 році, коли була вагітна другою дитиною. Жінці призначили профілактичне лікування, щоб запобігти передачі ВІЛ дитині – і хлопчик народився без вірусу.

Читайте також: Окупант несе з собою хвороби та смерть

Після народження сина стан здоров'я Ольги загалом був задовільний – вона гарно себе почувала, а кількість клітин СД4 була більш як 250, тому їй не було призначене лікування антиретровірусною терапією (АРВТ).

В країні не було доступно лікування у кількості достатній для охоплення всіх пацієнтів з ВІЛ і АРВ-терапію призначали лише тим, хто її вже конче потребував – а саме пацієнти з рівнем клітин СД4 нижче за 250. Пацієнтам зазвичай призначали безоплатні препарати, коли вони вже були на межі між життям і смертю. Зокрема коли мали складні захворювання, які часто йдуть пліч-о-пліч з ВІЛ/СНІД.

У 2016 році Ольга втретє завагітніла – двійня, дівчатка. За 6 років її імунітет став суттєво послабленим. Під час цієї вагітності жінці знов призначили профілактику вертикальної трансмісії та діти народилися без ВІЛ. Після пологів Ользі одразу призначили АРВ-терапію. Зараз Ольга також приймає АРВ-терапію і почуває себе значно краще. Вона має роботу, працює та виховує чотирьох дітей.

Завдяки національним програмам, які дозволяють масово охопити ВІЛ-позитивних пацієнтів, нам всього за кілька років вдалося подолати цивілізаційну прірву. Від АРВ-терапії як останнього порятунку для людей, які помирають, до безоплатного лікування українців незалежно від рівня імунітету.

Читайте також: Ось так треба користуватись смартфоном, щоб не шкодити здоров'ю

Сьогодні поділилися цією історією з усім світом. На конференції, яка зібрала тисячі людей з різних країн, заради спільної протидії ВІЛ/СНІД. Україна досі в списку країн, де епідемія поширена найбільше. Водночас ми вже є державою, яку можна застосовувати як успішний кейс в боротьбі з ВІЛ/СНІД. Суттєвий прорив вдалося зробити протягом кількох останніх років.

Наша мета – повний перехід до політики Негайного призначення терапії – “test and treat”. Людина, шокована діагнозом з першої хвилини має отримати лікування, допомогу і захист. І це світові цінності здоров’я всіх людей, до яких ми рухаємось.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини