MENU

Український клубний футбол має вчитися у швейцарського й бельгійського

1690 0

Іспанські гранди "Реал" та "Барселона" зіграють матчі національного чемпіонату за межами країни. Ми повинні розуміти, що футбол в першу чергу – бізнес, а потім шоу-бізнес. Спорт за останні 30-40 років у всьому світі став бізнесом. У США – трохи раніше, а в Європі із певною затримкою . Бізнес завжди диктуватиме свої умови.

Років 15-20 тому найкращі 14 європейських клубів збиралися сотворити так звану суперлігу, яка матиме величезний інтерес. На цьому можна було б заробляти великі гроші. Ці клуби дійсно створили таку лігу, вона називається Ліга чемпіонів. Якщо взяти останні десять років, то якраз клуби із переліку цих 14 майже завжди грають в півфіналі Ліги чемпіонів. На такий підхід не варто нарікати, бо в напрямку комерції та заробітку грошей рухається весь світ, а не тільки виключно спорт. В тому ж Китаї почали платити величезні зарплати – відразу гравці починають їхати туди.

Читайте також: Подарит ли нам "Динамо" лигочемпионскую осень?

Сьогоднішня Ліга чемпіонів намагається потихеньку відсіювати слабші команди, до яких не має особливого інтересу. Думаю, що з часом непросто буде і Україні. Навряд чи клуб із нашої країни може зібрати у Європі велику аудиторію на стадіоні чи біля телевізорів. А це все заробітки клубів. Топ-чемпіонати представлені відразу 4 командами. Думаю, що скоро ця тенденція збільшуватиметься до 5. В Англії не всі найкращі команди вже вміщаються в топ-4. Перевага українських клубів у тому, що ми раніше починаємо чемпіонат, тому на старті сезону маємо перевагу в ігровій формі, але зимова пауза робить наші клуби не конкурентноздатними навесні.

Великі гроші можуть розмити топ-чемпіонати, підштовхуючи клуби до створення своєї ліги, де буде більший заробіток, ніж в чемпіонатах. Але УЕФА випередило всіх. Створила формат Ліги чемпіонів, де за основу береться комерційна складова. Вихід до групового раунду вже дає клубу серйозний фінансовий бонус. В разі подальшого проходження прибутки будуть тільки збільшуватися.

Останні роки у європейському футболі панує така тенденція, що інвестори із інших континентів купують клуби. Я думаю, що це ненадовго. Свого часу російський бізнес виступав інвестором або ставав власником європейських команд. Ні до чого особливого це не призвело. Із часом вони в більшості своїй відмовлялися від цих команд. Так розвиваються економіки немолодих держав. Грошей багато, а інвестувати їх із розумом не можуть. Зараз Китай активно стає власником європейських клубів, навіть не самої більшої величини. Недавній суперник "Динамо" по кваліфікації Ліги чемпіонів, "Славія" , має інвестора – китайську компанію із видобутку нафти та газу. Тимчасово.

Рано чи пізно чекає криза. Надмірні гроші, великі контракти, шалені трансфери можуть призвести до неї. Фінансовий фейер-плей не діє. Трансфери Неймара та Кепи були оформлені так, що гравці самі викупили себе за величезні гроші.

Читайте також: "Динамо" не провалилося, але програло. І краще зараз не може

Український клубний футбол повинен ставати на рейки рентабельності, намагатися заробляти гроші самим на себе. Потрібно вчитися у швейцарських, бельгійських клубів, які вибудували економічну складову розвитку. Поки в нас цього немає. Навіть не проглядається у клубів бажання вчитися іноземному досвіду.

Ще одна проблема в тому, що кваліфікованих тренерів на всіх рівнях просто не вистачає. Будуть тренери - буде і результат. Тому проблема підготовки кваліфікованих, конкурентоздатних гравців залишається актуальною. Сподіватися, що наші гравці будуть грати в топ-командах або клуби досягнуть серйозних результатів в Європі – поки передумов немає.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олег ФЕДОРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини