Bloomberg: Все про санкції США проти путінської Росії
У той час, коли президент США Дональд Трамп має на меті поліпшення відносин з Росією, його уряд продовжує висувати санкції проти російських влади та бізнесу. З 2014 року США наклали заборони на поїздки, заморозили активи і обмежили доступ до фінансування і можливості торгувати сотням російських громадян і компаній, в рамках міжнародних зусиль по залученню до відповідальності путінського уряду за порушення суверенітету інших держав і хакерські атаки.
1. Які санкції США діють зараз проти Росії?
Майже 700 російських громадян і компаній знаходяться під санкціями США. Відносно багатьох застосовані обмеження на пересування і, по крайней мере, часткове замороження активів. Деякі з найбільших російських державних банків і компаній, включаючи нафтових і газових гігантів, фактично позбавлені можливості отримувати фінансування через банки і ринки США.
Читайте також: У Путина и Меркель существуют объективные общие интересы – политолог
Під санкціями такі мільярдери як Олег Дерипаска та Віктор Вексельберг; близькі політичні союзники Путіна, колишній глава президентської адміністрації Сергій Іванов і Дмитро Рогозін, заступник прем'єр-міністра з 2011 по 2018 рік; а також корпоративні титани, такі як ВАТ "НК "Роснефть", ВАТ "Газпром", ВАТ "Ощадбанк" та Група ВТБ. Не всі об'єкти застосування санкцій відомі широкому загалу. 21 серпня було оголошено про накладення штрафів на групу персон і компаній за ведення бізнесу з російською компанією, яка проводить підводні роботи, раніше потрапила під санкції за співпрацю з російським урядом.
2. Чому були введені санкції?
Перші санкції були введені ще попередником Трампа, Бараком Обамою, починаючи з 2014 року, після того як Росія анексувала український півострів Крим і підтримала сепаратистське повстання на сході України. Більше санкцій було висунуто після того, як спецслужби США прийшли до висновку, що Москва втрутилася в президентські вибори 2016 року, виграні Трампом.
Читайте також: Визит Меркель на Кавказ – знак солидарности Грузии и послание Путину
У квітні ще один раунд заходів у відповідь на "злоякісну діяльність Росії по всьому світу" завдав сильного удару по компанії "Русал" Дерипаски, обмеживши доступ до світової алюмінієвої промисловості.
Останні санкції США спрямовані на те, щоб покарати уряд Путіна за вчинений 4 березня напад на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочку із застосуванням нервово-паралітичного речовини
3. Чи будуть висунуті більше санкцій?
Эти предлагаемые санкции будут нацелены на сферу нового суверенного долга России – против чего в феврале публично выступило Казначейство США - и запретят любые сделки в интересах крупных российских банков, включая Сбербанк, Банк ВТБ, Газпромбанк, ПАО «Промсвязьбанк», Россельхозбанк АО и Внешэкономбанком.
Можливо. Конгрес США зважує питання про те, чи пропонувати нові розширені санкції, які могли б змусити Путіна припинити будь-яке втручання у вибори в США. Ці пропоновані санкції будуть націлені на сферу нового суверенного боргу Росії – проти чого в лютому публічно виступило Казначейство США – і заборонять будь-які угоди в інтересах великих російських банків, включаючи "Сбербанк", Банк ВТБ, "Газпромбанк", ПАТ "Промсвязьбанк", "Россельхозбанк" АТ і "Внешэкономбанк".
4. Яка позиція Трампа?
Під час виборів 2016 року Трампа запитали, чи готовий він визнати Крим російською територією і зняти санкції США, Трамп відповів: "Подивимося. Да, ми подивимося". Це змусило Конгрес в рамках чергового пакета розширених санкцій, введених в 2017-му році, прописати умови про те, що парламент може заблокувати будь-який крок Трампа (або майбутнього президента), спрямованого на послаблення санкцій.
Трамп назвав закон "серйозною недоробкою", але все ж підписав його. Після того як в квітні американські санкції обвалили ринок російських акцій, Трамп поспішив похвалити себе: "Ніхто не був більш жорстким по відношенню до Росії, ніж я". Але після того, як посол США в ООН Ніккі Хейлі заявила, що нові санкції будуть висунуті у відповідь на підтримку Москвою сирійського уряду, Трамп спробував відкласти цю ідею. Трамп також сумнівається в тому, що Росія втрутилася у вибори у 2016 році.
5. Який вплив санкцій?
Вони скоротили інвестиції та доступ Росії до технологій, створили серйозні перешкоди економічному зростанню. В той же час, коли нестійка ціна на нафту також вплинула на російську валюту, рубль був п'ятим найгіршим глобальним гравцем по відношенні до долара до 2018 року, навіть коли ціна на нафту відновилася. Частка нерезидента у внутрішнньому боргу Росії впала до 27,5% в липні з 34,5% у березні. Також є побічний збиток, що відчувається за межами Росії.
6. Який супутній збиток?
Квітневі санкції, спрямовані проти "Русала", спочатку порушили глобальний ланцюжок поставок алюмінію, спровокувавши стрибок цін на 30%. Це вплинуло, зокрема, на виробників содової продукції, найбільші світові шахти і великі банки, які фінансують торгівлю алюмінієм. Наслідки санкцій також відчуваються в ЄС. Адміністрація Трампа пригрозила санкціями німецьким та іншим європейським компаніям, що беруть участь в проекті Nord Stream-2. Конгрес дав уряду Трампа право орієнтувати іноземні інвестиції на нові російські експортні трубопроводи.
7. Хто ще висунув санкції проти Росії?
ЄС ввів санкції відносно фінансового, енергетичного і оборонного секторів Росії у відповідь на анексію Криму в спробі підштовхнути Путіна до більш примирної позиції щодо конфлікту в Україні. 5 липня ЄС продовжив ці санкції ще на шість місяців. Інші західні держави прийняли аналогічні заходи. Великобританія змусила ЄС ввести санкції відносно Росії за застосування нервового агента в місті Солсбері, в результаті якого одна британська жінка загинула, а ще чотири людини потрапили до лікарні
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Оригінал на Bloomberg
Переклад – Андрій САБАДИР, спеціально для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки