"Якщо вже відміняти Роттердам+, то із профітом для себе". Про реалії українських реформ
Експерти із фан-клубу Роттердаму+ на прес-конференції озвучили, що буде із тарифами на е/е після введення нової моделі ринку. Оскільки, їм просто дали прочитати папірець ті, хто і буде виставляти ціни на е/е, то це варто уваги.
Нагадаю, нова модель ринку, це коли держава не регулює виробників електричної енергії, а вони самі виставляють ціни, які вважають за потрібне (хоча там і монополія, а не конкурентний ринок).
Читайте також: Удушенные коммуналкой
Отже:
- для першого класу споживачів (крупні підприємства) електроенергія дорожчає на 28%-32%
- для другого класу (малий, середній бізнес, водоканали, електротранспорт, лікарні, школи, університети) зростання на 33%-36%
- для населення зростання на 200% до 3,4 грн за кВт-год
І це незважаючи на те, що ціна е/е у нас вже вища, аніж на біржах країн ЄС, а тарифи для бізнесу вищі, аніж у Росії, Казахстані та багатьох країнах ЄС.
Читайте також: Зростання тарифів на ЖКГ як шахрайство влади
Зміна формули "Роттердам плюс" на "Роттердам мінус" дала би зниження на 15%, або дозволила б ввести РАБ-тарифи для обленерго без впливу на кінцевого споживача.
Але хлопці вирішили, що якщо вже відміняти Роттердам+, то із профітом для себе. Ось такі "реформи" та "нові моделі ринку".
У чому інтерес Ахметова – зрозуміло, але у чому інтерес споживачів, суспільства, української економіки у такій "реформі"?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки