MENU

У Києві настали Судні дні. Головні події в країні за 6 вересня

2544 0

У Києві настали Судні дні. Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) прибула до Києва і почала свою роботу.

Раніше постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман відзначав, що фахівці фонду попрацюють у країні з 6 по 19 вересня. Вони обговорять із владою останні економічні події в країні, фінансову стабільність і подальший рух її економіки в бік зростання.

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова пообіцяла: українська сторона обговорить із Фондом все, навіть продовження співпраці після закінчення нинішньої програми допомоги (її фінал намічений на березень 2019 року).

За її словами, черговий успішний перегляд програми розширеного фінансування МВФ і отримання п'ятого траншу в $2 млрд відкриють дорогу: а) грошей до держбюджету на пільгових умовах під гарантії Світового банку на $800 млн; і б) макрофінансової допомоги від ЄС на € 1 млрд.

У березні 2015-го Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми допомоги. Розмір останньої – близько $17 млрд (МВФ вже виділив $7,7 млрд).

Читайте також: "Слава Украине!" теперь официальное военное приветствие

Зараз Україна веде складні переговори з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня (надбавка може скласти від 30% до 60%).

Володимир Гройсман та уряд довго пручалися, але (судячи з нещодавньої заяви прем'єра) готові здатися.

Позиція МВФ є досить жорсткою, адже Гройсман і Ко в 2017 році пообіцяли підвищити ціни на газ (і отримали під це черговий транш), але потім відступили.

Куди Україна може витратити гроші МВФ? У Нацбанку знають відповідь...

Долари тримають гривню. Для згладжування коливань обмінного курсу гривні Нацбанк з початку другого кварталу 2018 го продав понад $700 млн.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Представники регулятора відзначили, що валютні інтервенції послаблюють вплив коливань обмінного курсу на інфляцію.

Поки гривня насолоджується безпекою, прикрита валютними інтервенціями, над півднем країни нависла хімічна небезпека...

Кримський титан дістався до Херсонщини. До Херсонської обллікарні госпіталізували 15 дітей з підозрою на отруєння хімічними викидами заводу Кримський титан.

Підприємство розташоване в Армянську, на півночі окупованого росіянами півострова, майже на адмінкордоні з Херсонською областю.

У дітей однакові симптоми – сльози і ларингіт.

Під адмінкордон з окупованим Кримом вже виїхала обласна та міністерська комісія з Києва, яка досліджує повітря, грунт і воду на вміст сірчаної кислоти.

Перші ознаки можливого викиду шкідливих хімічних речовин в Армянську проявилися 24 серпня. Ситуація лише погіршувалася, і нещодавно з регіону почали масово вивозити дітей.

«Причиною екологічної катастрофи на території тимчасово окупованого Криму в місті Армянськ, за даними деяких джерел, стали вчення російських військових», – заявив сьогодні президент Петро Порошенко.

А Людмила Денисова, український омбудсмен, закликала ООН звернути увагу на різке погіршення екологічної ситуації в Криму.

До речі, майже всі росіяни, що знаходяться на окупованому півострові, ходять під статтею...

Росіянам готують українські нари. Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, який вводить кримінальну відповідальність для громадян країни-агресора за незаконний перетин українського кордону.

Якщо проект стане законом, то росіяни, які потрапили в Україну не через пункти пропуску, не мають потрібних документів або надали про себе неправдиві відомості, матимуть проблеми на строк до трьох років позбавлення волі.

При повторному порушенні термін розтягнеться на 3-5 років. А якщо при незаконному перетині кордону росіяни ще й застосовували зброю, то їм (у разі затримання) навісять відразу до 8 років.

Читайте також: Бутусов: Назначение Власова – признак утраты здравого смысла и дееспособности правительства Гройсмана

Раніше український закон карав тих, хто незаконно перетинав кордон, штрафом або адмінарештом на 15 діб.

Названий росіянин гірше непроханого гостя...

За серпень на Донбасі загинуло 18 українських військовослужбовців.

Про це заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі з главою МЗС Норвегії Іне Серейде.

«Ми маємо терористичні обстріли з боку Росії», – сказав глава держави.

А ще на цій зустрічі президент (вже традиційно) запропонував Норвегії взяти шефство над одним з населених пунктів Донбасу...

І ще трохи варязького...

Шведи зупиняють російський газ. Більшість шведських парламентаріїв виступили за припинення будівництва газопроводу Північний потік-2.

На їхню думку, газопровід, який по дну Балтики тягне російський Газпром, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну, негативно вплине на навколишнє середовище. Крім того, ЄС планує збільшити частку "зеленої" енергетики, а будівництво Північного потоку-2 і залежність від газу веде до протилежного.

«Росія не дотримується міжнародного права. Ми бачили це в Грузії, бачили в Україні і на півострові Крим. Тому важливо знайти інші способи забезпечення виробництва електроенергії, а не залежати від Росії», – підкреслив Ларс Адактуссон, євродепутат від шведської Християнсько-демократичної партії.

У червні 2018 го уряд Швеції дозволив Газпрому будувати Північний потік-2 у шведській винятковій економічній зоні Балтійського моря.

А в російській зоні (зовсім не економічною) продовжує голодувати українець...

Сенцов зібрав голоси. Петиція на підтримку незаконно утримуваного Кремлем українського режисера Олега Сенцова набрала на сайті американського Білого дому більше 100 тис. підписів.

Це мінімальна кількість, необхідна для розгляду питання владою США.

Тепер Білий дім зобов'язаний відправити петицію на розгляд профільного відомства і протягом 60 днів дати офіційну відповідь.

Сенцов голодує в російській колонії вже 116 днів.

І трохи українського єврооптимізму для фіналу...

Не все те евробляха, що з ЄС. У серпні 2018 роки українці купили і зареєстрували 10,3 тис. іноземних машин з пробігом. Це майже вдвічі більше, ніж було в останнього літнього місяця 2017 го.

А ще нинішній показник є рекордом для національного ринку, підкреслили в асоціації Укравтопром.

Найпопулярнішою маркою серед ввезених б/у машин став Volkswagen: у серпні зареєстрували 1544 автомобілі цієї марки (+ 65% до рівня серпня 2017-го).

Друге місце – за Renault (одна тисяча триста п'ятьдесят чотири автомобілі, + 47%).

На третьому – Skoda (1002 автомобілі, + 64%).

Всього з початку року українські номери отримали 61,9 тис. легкових авто, які були в експлуатації в інших країнах. Це на 86% більше показника аналогічного періоду 2017-го.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій СМИРНОВ, редактор НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини