MENU

Фейсбук і вибори: як запобігти зловживанню особистими даними користувачів

6620 0

Після скандалу зі зловживанням мільйонами особистих даних користувачів Facebook компанією "Кембридж аналітика" я написала листа керівництву соцмережі, щоб дізнатися, скільки українських профілів потрапили в руки маніпуляторів виборами. Цікаво, що відповідь я отримала лише через півроку. Тим не менше людям, які переймаються інформаційною гігієною своїх інформаційних джерел та інформаційною безпекою майбутніх виборів, буде цікаво почитати відповідь Facebook.

Відповідь надійшла від Gabriella Cseh, яка відповідає за відносини компанії у сфері державної політики (public policy) у країнах Центральної та Східної Європи, включно з Україною.

1. Вплив "Кембридж аналітика" на українських виборців

Facebook оцінює, що кількість людей, чия інформація потенційно була надана Cambridge Analytica, становить близько 87 мільйонів людей (сюди входять користувачі, що встановили додаток, та їхні друзі).

Читайте також: Нова епоха: замість одного – кілька Великих братів

Кількість українських користувачів, що завантажили додаток, становить 15. І хоч додаток отримав доступ до даних користувачів по всьому світу, Facebook вважає, що винятково дані користувачів у США були передані Cambridge Analytica.

Facebook почали поширювати сповіщення у верхній частині стрічки новин користувачам, чиї дані потенційно були неналежно використані додатком This Is Your Digital Life. Ось новина із цього приводу.

2. Як можна захищати свої персональні дані?

Facebook почав вдосконалювати інструменти та практики конфіденційності.

Марк Цукерберг оголосив про оновлення (тут детальніше) того, як вони захищатимуть дані людей.

У соцмережі також оголосили, що робитимуть інструменти конфіденційності більш доступними та видимими для користувачів.

Користувачі можуть відвідати Центр допомоги, аби отримати більше інформації про додатки, які Facebook забороняє із платформи, і які потенційно неналежно використовували дані користувачів.

Читайте також: Гібридна протидія фейкам і маніпуляціям

Facebook провів розслідування, і в серпні заборонив додаток MyPersonality, тут ви можете побачити найновішу інформацію з цього приводу.

3. Як Facebook планує захищати профілі користувачів від впливу під час виборів?

Цитую лист: "Facebook прагне захищати вільні та демократичні вибори в усьому світі, а також забезпечувати цілісність виборів, зокрема й майбутніх виборів в Україні, на нашій платформі".

У 2017 році у соцмережі оголосили, що збільшують інвестиції в безпеку й у забезпечення безпеки виборів зокрема. До кінця поточного року понад 20 000 людей компанії працюватимуть над діяльністю громад, безпекою загалом та особистою безпекою користувачів.

Facebook розширює партнерство з виборчими комісіями по всьому світу.

Facebook створює нову технологію для пошуку та видалення фейкових акаунтів, а також запобігання зловживань на платформі. У першому кварталі 2018 року вони деактивували 583 мільйони підроблених акаунтів, у той час як у четвертому кварталі 2017-го – 694 мільйони. Більше інформації про це ви можете знайти у звіті.

Facebook робить політичну рекламу прозорішою.

Далі буде..."Ми працюємо над нашим комплексним підходом до забезпечення цілісності майбутніх виборів в Україні. Я з радістю поінформую вас щодо оновлень в цьому напрямку, як тільки ми фіналізуємо наші плани".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Світлана ЗАЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини