MENU

Склади боєприпасів невигідно ремонтувати і будувати, бо треба буде сплатити 70 % відкатів – політолог

3390 0

Ілюстативне фото

В Україні залишилося лише три великі склади зі зброєю. Їм не вистачає вмілого командування та надійної охорони. Чи займеться влада їх ремонтом та будівництвом нових складів воєнних боєприпасів?

Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів юрист та політичний експерт Василь Вакаров.

"На сьогодні абсолютно невигідно проводити ремонт або будівництво нових складів, адже Вам доведеться сплатити до 70% відкатів, а потім нести відповідальність за неякісні роботи", – розповів він. 

Політолог детально розповів про налагоджену корупційну схему, якою користуються при укладанні угод у військовій сфері: "Після передачі "відкату" (підтвердження довіри) Вас візьмуть у долю в оборутці продажі зброї та боєприпасів, а в якості гарантії нададуть проект Акту перевірки Вашої частини з усіма підписами членами комісії (без дати). У його Висновковій частині буде написано, що Вас рекомендують притягнути до дисціплінарної відповідальності за малозначущі порушення. Окрім цього Вам нададуть допомогу у випадку "наїздів" прокуратури. Правда, за цю послугу Ви сплатите із "зароблених" Вами коштів. Тобто, система працює так, що за подібні дії особу можуть хіба що звільнити з посади, але до жодної відповідальності її не притягнуть". 

Читайте також: Расследование взрывов боеприпасов в Ичне спустят на тормозах – Небоженко

За словами політолога, Порошенко знає про цю систему і майстерно володіє іншими механізмами викачування грошей з бюджету.

"А чому він так робить? Та тому, що йому байдуже! Тим більше, що він давно перестрахувався, вивівши усі свої активи за кордон та передавши їх в управління "сліпому трасту". А чи знаємо ми про це? Звичайно знаємо, але нам усім байдуже" – сказав він.

За словами Вакарова, слоганом "нам байдуже" можна пояснити причини підривів складів із боєприпасами.

"Мені байдуже". Така відповідь найбільше мене вразила, коли у вересні 2014-го року я звернувся до колеги в АПУ із проханням допомогти написати доповідну Валерію Гелетею. Він (Гелетей) сидів на одному із диванів у коридорі Адміністрації і, скривившись, щось від руки писав на столику. Працівник "військового департаменту" не захотів прийти на допомогу міністру, оскільки вважав Гелетея "не його міністром", – розповів Вакаров. 

Читайте також: Чому незаконне збагачення нині не є злочином

За словами політичного експерта, слоган "нам байдуже" – це  базовий мотив та стимул діяльності усіх чиновників, які вмонтовані у систему органів державної влади України.

"Мова як про органи виконавчої влади, так і оборонні, силові і правоохоронні органи. Тотальна безвідповідальність на всіх рівнях плюс зашкалений рівень відкатів отриманого з бюджету фінансування і є тими справжніми причинами усіх підривів боєприпасів на військових складах", – сказав Василь Вакаров. 

Нагадаємо, що вибух у Ічні на Чернігівщині став четвертим серйозним випадком на українських складах боєприпасів за час війни. Першим вибухнув арсенал у Сватовому на Луганщині в 2015-му році, потім Калинівка та Балаклія. І щоразу військові чини заявляли, що висновки зроблені та такого не повториться.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини