MENU

Зараз задача соціального інспектора не допомагати, а шукати підстави для позбавлення громадян субсидій – експерт

7991 0

До соціальних інспекторів можна ставитись по-різному: хтось не бажає їх бачити у своїй оселі, а дехто навпаки – хоче, щоб вони подивились, у яких жахливих умовах доводиться існувати українській родині. Люди, яких позбавили субсидії з тих чи інших причин зазвичай скаржаться: "Хай прийдуть та подивляться, як я живу, бідніше за мене навряд чи хто є", але соціальні інспектори частіше намагаються відвідувати "заможні родини", ті де є підозра у поданні недостовірних даних про доходи.

Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів аналітик громадської організації "Публічний аудит" Тарас Галайда.

Він нагадав, що діяльність соціального інспектора Мінсоцполітики, його права і обов’язки регламентовані Положенням" Про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора" затвердженим ПКМУ від 21 серпня 2001 № 1091, зі змінами та доповненнями.

Читайте також: Чому в Україні стан постійних 100 реформ, які ніколи не закінчуються

Під час виконання своїх функціональних обов'язків головний державний соціальний інспектор та державний соціальний інспектор зобов'язані: забезпечувати дотримання комерційної та службової таємниці підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності; дотримуватися конфіденційності інформації щодо особистого життя громадян. Претендент на отримання субсидії чи іншої соціальної допомоги, а також особи які її вже отримують зобов’язані допускати соціального інспектора до обстеження умов проживання, в разі відмови або не допуску, соціальну допомогу можуть не призначити або скасувати раніше призначену.

За словами Тараса Галайди, якщо є бажання отримувати соціальну допомогу, чинити опір соціальним інспекторам не варто.

"В разі якщо родину позбавили субсидії з якихось причин (борги, прописані родичі і т.д.), або не призначили субсидію, але родина перебуває у скрутних умовах та не може вижити без субсидії, можна подати письмову заяву до органу соціального захисту про призначення комісії, яка прийде до дому, обстежить умови проживання, отримає додаткову інформацію про родину та на відкритому засіданні в присутності самих заявників прийме остаточне рішення, яке може бути відмінним від попереднього", – сказав він. 

Читайте також: Як нам шкодять субсидії

За словами аналітика, соціальний інспектор має допомагати людям, що потребують соціального захисту, але сьогодні через політику Кабміну з скорочення чисельності субсидіантів, соціальні інспектори перетворились на контролюючий орган, задача якого не допомагати, а знаходити підстави для позбавлення людей соціальних виплат.

Тараса Галайда зазначив, що останнім часом повноважeння та мeтоди роботи соцінспeкторів ніхто нe змінював.

"А наскільки активно вони будуть ходити по домівках чи іншим чином проводити пeрeвірки в наступному 2019 році залeжить від задач поставлeних Урядом пeрeд Міністeрством соцполітики. Якщо далі будуть скорочувати видитки на субсидії та чисeльність отримувачів, то, звісно, мають активнішe шукати підстави для позбавлeння соцвиплат", – наголосив він. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини