MENU

Експерт: До 2030 року кількість психічних захворювань в Україні може суттєво збільшитися

2948 1

Нещодавно молода переселенка з Криму Катерина Бабкіна втопила в озері своїх сина і дочку, заявивши, що "так для них буде краще". Суспільство збурила ця жахлива трагедія. Також здивувало те, що багато українців в соцмережах почало виправдовувати горе-матір.

Про причини такого вчинку в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповіла психолог Лариса Волошина.

За словами експерта, неможливо виносити вироки і говорити про цю ситуацію поза межами теми психічного здоров’я.

"Така поведінка матері є нетиповою. Це те, що суспільство засуджує як ганебний вчинок. Додаткову цікавість до цієї ситуації викликало те, що ця жінка є переселенкою з окупованого Криму. Тому цю тему обговорюють також в рамках психічного здоров’я переселенців і тих стресових факторів, з якими зіштовхується ця категорія українських громадян", – розповіла Лариса Волошина.

Читайте також: У Києві жінка викрала та втопила двох своїх дітей. ФОТО 18+

Психолог наголосила, що не можна оцінювати Катерину Бабкіну з точки зору суспільної моралі та адекватної поведінки.

"Фахівці мають зрозуміти, чи була така зухвала поведінка навмисним злочином чи це був психічний розлад. Дати відповідь на це питання можна тільки після ретельного обстеження. Жодні психіатричні діагнози, які зараз "гуляють" в соцмережах, не є адекватними. Вони – маніпуляція і певне перебільшення. Всі, хто ставить діагноз авансом без досліджень та без безпосередньої роботи з цією жінкою, є маніпулятором і шахраєм", – розповіла Волошина.

"З одного боку, українці почали засуджувати жінку, не розуміючи, що можливо йдеться про психічний розлад. З іншого боку, почали виправдовувати її вчинок тяжкими життєвими обставинами, розлученням тощо.  Це свідчить про те, що суспільство не розуміє реальної проблеми з психічними розладами в Україні", – сказала вона.

Психолог наголосила, що наша держава вже багато років є лідером в Європі щодо кількості психічних захворювань: "Є відкриті дані про те, що майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. На сьогодні 3% населения страждає діагностованими психічними розладами".

За даними дослідження Світового банку, серед причин, які сприяють виникненню психічних захворювань, є похилий вік, стать, низький рівень освіти, безробіття, тривожні стани.

"Тобто причини, які сприяють виникненню психічних хвороб, для всього українського суспільства, і для таких категорій, як переселенці, однакові. Переселенці не є більш психічнохворою групою. З іншого боку, такі чинники як війна, стрес пов'язаний із переселенням, безумовно є вагомими. Переселенці є соціально вразливою категорією населення. Вони переживають дуже сильний психологічний тиск і мають тимчасові проблеми депресивного характеру або тривожні стани", – розповіла Лариса Волошина.

Читайте також: Українцям успішно навіюють хворобливе бачення реальності – психолог

За її словами, необхідно встановити систему регуляції опікування психічним здоров’ям всіх громадян: "Такі послуги повинні бути доступними. В цьому має бути зацікавлена держава. Також військовослужбовці та переселенці потребують додаткової уваги з огляду на те, що ці люди кардинально змінили своє життя і позбавлені таких важливих речей, як соціальні зв’язки. Зараз  переселенці є невидимими в українському суспільстві. І це важливий момент, який потрібно розуміти. Вони потребують додаткової уваги". 

Психолог відзначила, що до 2030 року кількість психічних захворювань в Україні може суттєво збільшитися.

"Проблема не тільки в тих, хто страждає від психічних розладів, а й у всьому суспільстві, яке не усвідомлює, що допомогти психічнохворим означає допомогти всій країні і нації в цілому", – відзначила Лариса Волошина. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини