MENU

Про найбільші ризики для української економіки

2803 0

Українські роботодавці занепокоєні відсутністю структурних змін у певних галузях української економіки.

Сказав про це сьогодні під час засідання Уряду. Так, офіційна статистика показує економічне зростання, але в чому ми бачимо ризики?

Зокрема, у промисловому блоці. Нагадав, що було доручення Прем’єр-міністра щодо розробки Стратегії розвитку промисловості. Ми розглянули її на Національному Комітеті з питань розвитку промисловості, програма вітчизняними промисловцями була відхилена як нікчемна. На жаль, на сьогоднішній день реального системного та комплексного документу так і не розроблено.

Наступне питання – Експортно – кредитне агентство. Ми, як бізнес, очікуємо, щоб цей реальний інструмент запрацював якнайшвидше. Вже два десятиліття говоримо про те, як потребують його підтримки українські виробники складної високотехнологічної продукції. Нас «обходять на поворотах» експортери країн, де активно працюють подібні установи.

Читайте також: Що більше заважає бізнесу – брак грошей чи безпеки?

Яскравий приклад – наш найближчий сусід – Білорусь, яка сповна використовує переваги ЕКА. Агентство сприяє експорту з Білорусі в Україну продукції з високою доданою вартістю. А в нас, як то кажуть, віз і нині там.

Третє питання. Було доручення Прем’єр-міністра щодо розробки змін до Закону «Про публічні закупівлі». Ми постійно говоримо про те, що інвестиційні ресурси держави необхідно використовувати для розвитку національної економіки через держзакупівлі шляхом реалізації ідеї «Купуй українське» у відповідності до Європейських директив. Урахування локалізації виробництва під час держзакупівель – це дуже серйозний інструмент підтримки національного виробника.

Відповідний законопроект розроблено, його розглянув Національний комітет з питань розвитку промисловості, але його ніяк не винесуть на розгляд Уряду. 

Читайте також: Українські роботодавці постали перед вибором: або банкрутувати, або платити працівникам вищу зарплату – експерт

Ще одне болюче для бізнесу питання – монополії. На жаль, українська економіка надзвичайно монополізована. І сьогодні ми бачимо ті ризики, які цей фактор закладає для нашого розвитку на довгі роки. Наприклад, в «Укрзалізниці» ми бачимо, що без швидких рішень через рік-два буде критична проблема з рухомим складом. І таких питань ми можемо підняти дуже багато. 

На що ми розраховуємо? Вчора була надзвичайно серйозна дискусія у Першого віце-прем’єра Степана Кубіва, на Експертній Раді Національного комітету. І ми сподіваємося, її буде продовжено за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. І що на засіданні Національного комітету з питань розвитку промисловості ми всі ці питання не просто розглянемо, а підготуємо проекти рішень для запуску Експортно-кредитного агентства, створення Програми розвитку промисловості, внесення змін до Закону про держзакупівлі.

І ми розраховуємо, що врешті решт буде створено Міністерство, яке відповідатиме за промисловий розвиток. Але, як перший крок, закликаємо до того, щоб, принаймні, було створено посаду заступника Міністра економічного розвитку з питань промисловості. 

Адже нас, українських роботодавців, дуже турбують усі перелічені ризики, які вже найближчим часом стануть серйозним викликом для української економіки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро ОЛІЙНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини