Що більше заважає бізнесу – брак грошей чи безпеки?
Канадські економісти вивчали, що важливіше для економічного зростання – розвинуті фінансові інституції і доступ до кредитів чи верховенство права і захищеність бізнесу від злочинів. Доступ до кредитів має критичне значення, але лише за умови, що права власності захищені.
Економічний розвиток сильно пов'язаний з якістю інституцій. Серед найважливіших для бізнесу – фінансові ринки, що визначають доступ бізнесу до кредитів і верховенство права, що захищає від злочинів і експропріації. За інших рівних, беззаконня негативно впливає на ВВП, а доступні кредити – позитивно.
Якщо бізнес захищений, але має брак коштів для розвитку, підприємці можуть самостійно фінансувати своє зростання і поступово звільняються від фінансових обмежень.
Читайте також: Нам слід легалізувати криптовалюти – нардепка
– Якщо бракує верховенства права, але є доступ до кредитів, більші і продуктивніші фірми купують захист від злочинності. Менші фірми залишаються вразливішими до злочинів, оскільки менше витрачають на захист.
– Якщо бракує і захисту, і коштів, бізнес не здатен фінансувати свій розвиток, оскільки несе додаткові втрати або від самих злочинів, або від необхідності платити за захист. У свою чергу, брак фінансування знижує можливість підприємця себе захистити і збільшує ймовірність стати жертвою злочинців. Це веде до втрат і зниження економічної активності.
Отже, що важливіше для економічного розвитку – фінанси чи безпека?
– Коли і фінансові ринки і верховенство права слабкі, покращення верховенства права, має більший позитивний вплив на зростання, ніж розвиток фінансових ринків і кредитування. Особливо для країн, де понад третина бізнесу стикається зі злочинами.
Читайте також: Картина российской экономики – сплошь в депрессивных тонах
– У країнах з прийнятним рівнем верховенства права, більший ефект на зростання має покращення фінансових ринків.
Таким чином, фінансові ринки мають критичне значення для економічного розвитку, але лише за умови, що бізнес і його права власності захищені.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки