Для нації є вибір: пам'ятати історичні трагедії та усвідомлювати їх уроки, або знову їх переживати – Ющенко
Сьогодні 310-річчя Батуринської трагедії, коли російський військовий корпус під керівництвом князя Меншикова підступно увірвався до гетьманської столиці Батурина та жорстоко розправився із його захисниками.
В ході цих дій були вирізані всі мешканці міста, незалежно від віку і статі. За різними оцінками загинуло від 13 до 15 тисяч батуринців. В історію України ці події увійшли під назвою "Різанина в Батурині". Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, було спалене, а церкви знищені.
Читайте також: Повернення гетьмана по століттях анафеми й таврування
Тогочасні газети так описували події у Батурині – "Страшна різанина", "Вся Україна в крові", "Жінки і діти на вістріях шабель". Такими назвами виходили провідні газети Франції – "Gazette de France", "Paris Gazette", "Lettres Historique", "Mercure historique", "Clef du Cabinet". Вони писали, що "страшний цар жадібний до крові в Україні… Всі мешканці Батурина, незважаючи на вік і стать, вирізані, як наказують нелюдські звичаї московитів"; "Вся Україна купається в крові. Меншиков показує жахи московського варварства".
Читайте також: 364 роки Березневим статтям: ніякого єднання України з Росією не було
Для мене Батуринська трагедія співзвучна з Голодомором 30-х. Для нації є вибір: пам'ятати історичні трагедії та усвідомлювати їх уроки, або знову їх переживати.
Відродження пам'яті Батурина – наш громадянський обов'язок.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки