MENU

Основні ризики для гривні у листопаді

2738 0

Курс гривні до долара США в листопаді може коливатися в діапазоні 28-29 грн, до євро – 31,5-34 грн.

Тенденції у світовій економіці, сформовані під впливом торгової війни між США і Китаєм, і які вже привели до гальмування локальних економік, а також політична нестабільність в Європі – це на сьогодні основні ризики для гривні.

Ці фактори поки що не позначилися на динаміці курсу гривні, хоча зростання вартості запозичень і турбулентність на фондових ринках, а також слабкі макроекономічні показники країн – торговельних партнерів України не дають впевненості, що ситуація збережеться стабільною. Насторожують також ризики скорочення грошових переказів українців з-за кордону і наслідки від санкцій з боку Росії.

Читайте також: Что делать: уменьшать дефицит госбюджета-2019 или стимулировать спрос?

Підтримувати стабільність гривні будуть залучені кошти від розміщення єврооблігацій, а також жорстка грошово-кредитна політика НБУ. Високий попит на єврооблігації дещо пом'якшив вартість від запозичення, але загалом позика в розмірі $2 млрд стала «подушкою безпеки» в період відсутності кредитних коштів МВФ. Нова програма Stand By у розмірі $3,9 млрд слугуватиме основою для економічної стабільності наступного року.

Попит на валюту з боку населення може скоротитися через зростання тарифів і зниження ліквідності. Зростання ставок за банківськими депозитами в цей період будуть утримувати гривню в банківській системі. Водночас велике навантаження на курс несе відшкодування ПДВ, а також активне фінансування бюджетних програм (залишки ЄКР залишаються високими), які минулого року спричинили різкий сплеск котирувань через надходження на ринок надлишкової пропозиції гривні. У разі реалізації зовнішніх ризиків, які будуть супроводжуватися активним вливанням гривневої ліквідності в систему, курс гривні може вийти за межі 29 грн/$.

Читайте також: Система налогообложения в Украине: Ни у кого не будет четких правил игры. Коррупционных схем будет все больше

Ситуація на сировинних ринках поки що складається для українського експорту помірно позитивно: зростання цін на одні товари компенсує зниження цін на інші. Проте ризики початку глобальної кризи формують побоювання для стійкості цін. Ослаблення експорту буде обмежувати надходження валюти в країну, і стримувати економічну активність.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) у жовтні підвищився на 2,2% на тлі очікувань подальшої жорсткості грошово-кредитної політики США, а також політичних ризиків у Європі, пов'язаних з ухваленням бюджету в Італії і переговорами щодо Brexit. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в жовтні зміцнився на 0,1%, до 28,215 грн, готівкового – на 0,4%, до 28,22 грн. Середній розмір спреду за готівковими операціями з доларом США знизився з 0,9% до 0,8%.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ШЕВЧИШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини