MENU

Економіка України виставлена на неправильні рейки. Назву дві причини – економіст

8624 1

Цивілізаційна драма України полягає в тому, що вона не пройшла через трансформаційний процес. Реформа – це зміна форми, трансформація – це зміна змісту.

Що стосується реформ, то нерідко відбувається не реформування, а деформування. Трансформація – це демонтаж кланово-олігархічної системи. Олігархізм виростає з монополізму. Трансформація – це ліквідація всіх штучно створених приватних і державних монополій.

Право на існування мають тільки природні монополії, діяльність яких повинна суворо контролюватись Антимонопольним комітетом.

Економіка України виставлена на неправильні рейки. Назву дві причини: купонна приватизація і неконкурентна приватизація.

Читайте також: Про найбільші ризики для української економіки

В бідній країні приватизація повинна здійснюватись як акціонування. По-перше, акції – це цінні папери, на які населення отримує дивіденди, що сприяє зростанню його доходів. По-друге, широкі версти населення стають співвласниками підприємств, що є кроком до “народного капіталізму” і унеможливлює появу олігархів. Тому олігархів нема в Німеччині та інших країнах Європи. В економіці повинні правити бал не олігархи, а акціонери.

Пропоную провести нинішній етап приватизації на основі акціонування. При цьому стратегічні підприємства повинні бути державними (при наявності ефективного менеджменту). Трансформація – це перехід від кланово-олігархічного до ‘’народного’’ капіталізму. В зв'язку з цим виникає пікантне питання щодо награбованого багатства.

По Марксу, експропріаторів експропріюють. По-сучасному, ”трансформують”. Трансформація – це перехід до ринкової економіки. Реально у нас існує монополізована, а не ринкова економіка. У нас ціни і тарифи не ринкові, а монопольні, бо відсутня конкуренція. Всяка монополія веде до загнивання.

В Україні практично зник середній клас. Трансформація – це формування потужного середнього класу В умовах трансформованої економіки політика доходів спирається на соціальні стандарти, такі як науково обґрунтований прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата – місячна і погодинна.

Найвища заробітна плата державних службовців в цивілізованих країнах не перевищую 5-7 середніх. Україна – країна з рудиментами феодалізму, з кастовою структурою.Трансформація – це ліквідація каст. Трансформація – перехід до інноваційно-технологічної моделі розвитку.

Читайте також: Що більше заважає бізнесу – брак грошей чи безпеки?

Україна рухається по шляху деіндустріалізації: зникають машинобудування, літакобудування, кораблебудування, аерокосмічна галузь. Економіка України перетворюється на аграрно-сировинний придаток розвинених країн, які рухаються в бік постіндустріального інноваційного розвитку.

Що потрібно Україні? Перш за все інноваційні технологічні інвестиції, які забезпечують інноваційно-технологічний розвиток і підвищують конкурентоспроможність нашої економіки.

В цій ситуації НБУ збиває інфляцію підвищенням облікової ставки, тобто дорогими кредитами. Дешеві кредити – це святе.

Основна криза в Україні інституційна. Трансформація – це нові інституції , новий менеджмент і нові мотивації.

Трансформація – це зміна політичних еліт і політичного класу, який сформувався на основі використання фінансово-політичними групами влади, як засобу самозбагачення. Це стало рисою його ментальності. Потрібні політики з іншою ментальністю.

Трансформація – це переформатування влади і перезаснування держави. Для першого потрібен новий Кодекс про вибори, для другого – нова Конституція.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ЧЕРНЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини