Два джерела недовіри в нашому суспільстві
Мабуть, ви чули, що кілька тижнів тому у Львові було "Бієнале довіри". Я особливо нічого не чув, окрім інформаційного тла. А тло було дуже негативне. У фейсбуці регулярно вилазили новини на тему "експеримент довіри провалився", ресторани почали виходити з експерименту довіри й подібне.
Вдалося послухати одного з організаторів цього заходу Марка Зархіна. І виявилося, що це був дуже успішний багатоплановий захід, де "відкритий чек" був тільки одним із багатьох. У рамках "Бієнале" було організовано конференцію з видатними науковцями, багато публічних презентацій, сніданки довіри, де люди приходили зі своєю їжею та ділилися нею, конкурси плакатів, перегляди фільмів тощо.
Читайте також: Львівське "Бієнале довіри" оприявнило проблему жлобства й жаги халяви "простих людей"
Але єдине, про що я дізнався з медіа, – це провал акції з ресторанами. Виявилося, що акція не була провальною, але мала провали. Дійсно, декілька ресторанів дуже сильно постраждали, але інші загалом були в межах рентабельності. Проте за фактом вийшло, що окремі ресторани стали об'єктом організованої атаки.
З'ясувалося, що в інстаґрамі було організовану лівацьку групу, яка закликала покарати "буржуїв", піти набрати на тисячі гривень і нічого не платити. Власне, це вони і зробили в декількох ресторанах. Однак ця історія мала гірші наслідки тим, що сильно розійшлась в медіа, які сфокусувалися саме на цьому негативі й активно його поширювали. І в мене, цілком нейтральної людини, щодо цієї події сформувалася думка про провал, хоча це геть не так.
Читайте також: Шкода мимохіть: як медіа висвітлювали латвійські вибори й чому це неприпустимо
Мораль. "Бієнале довіри" показало нам два джерела недовіри в нашому суспільстві: 1. "Ліваки" або більшовики, які ставлять собі за мету мочити все без розбору, й саме "мочилово" бачать своєї ідеологією. 2. Медіа, які вбачають своєю місію писати тільки про негатив і "вражати".
Запам'ятайте це. Оскільки без довіри ми ніколи не станемо єдиним народом, не зможемо створити колективну дію, не зможемо змінити долю країни.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки